UA | RU
27 лютого 2020, 13:33

У полонених в РФ і Криму українців погіршився стан здоров'я - Денисова

У незаконно утримуваних на території окупованого Криму та у Росії громадян України Едема Смаілова та Шабана Умерова суттєво погіршився стан здоров’я
У незаконно утримуваних на території окупованого Криму та у Росії громадян України Едема Смаілова та Шабана Умерова суттєво погіршився стан здоров’я
Фото: facebook/denisovaombudsman

Як передає RegioNews, про це повідомила український омбудсмен Людмила Денисова на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, Шабан Умеров, який утримується в "ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю" і має хронічні проблеми з серцем, скаржиться на сильний серцевий біль, який посилюються у вечірній час.

"Тривале ненадання лікування може призвести до інфаркту. Тюремний лікар-терапевт також підтвердив наявне захворювання серця", - написала вона.

У свою чергу, у Едема Смаілова, який утримується в "ФКУ СИЗО 1 ГУФСИН России по Ростовской области", через неналежні умови тримання загострився хронічний гайморит.

"Водночас адміністрацією пенітенціарної установи ігноруються неодноразові звернення нашого співгромадянина щодо надання окуляр для зору", - додала Денисова.

Через це омбудсмен вимагає від російської колеги "належного реагування на порушення прав громадян України та терміново вжити заходів з метою їх відновлення".

"Зокрема, сприяти проведенню повного медичного обстеження обох громадян України та невідкладно надати кваліфіковану лікарську допомогу", - написала вона.

Крім того, Денисова попросила представників міжнародних правозахисних організацій та місій вжити дієвих заходів задля відновлення прав незаконно утримуваних громадян України та не допускати їх порушення.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook