UA | RU
09 січня 2024, 13:18

Колишній радник голови адміністрації Януковича організував схему втечі ухилянтів за кордон, - СБУ

фото: СБУ

В Україні ліквідували чергові схеми для ухилянтів. Серед засновників був ексрадник глави адміністрації Януковича

Про це повідомили в пресслужбі СБУ, передає RegioNews.

Як стало відомо, схеми для ухилянтів працювали в різних регіонах нашої держави. Один з організаторів - колишній радник глави адміністрації Януковича та посадовець військово-лікарської комісії, які з кожного ухилянта заробляли до 10 тисяч доларів.

За гроші "клієнти” могли виїхати за кордон в обхід контрольно-пропускних пунктів або на підставі підроблених документів.

Зокрема, у Києві правоохоронці нейтралізували угруповання, яке вивозило ухилянтів до ЄС під виглядом водіїв міжнародних пасажирських перевезень.

"На чолі угруповання був мешканець столиці, який з 2012 і до початку 2014 року обіймав посаду радника глави адміністрації президента-втікача. Для реалізації схеми експосадовець оформлював своїх клієнтів на підконтрольну компанію-перевізника та реєстрував їх у системі "Шлях” як водіїв закордонних рейсів”, - розповіли в СБУ.

Водночас на Закарпатті викрито посадовця місцевої військово-лікарської комісії, який продавав ухилянтам фіктивні медвисновки про непридатність до служби за станом здоров’я.

"У подальшому клієнти фігуранта планували виїхати за межі України як "списані” з військового обліку. Співробітники СБУ затримали посадовця ВЛК під час передачі йому частини неправомірної вигоди”, - додали в СБУ.

На Тернопільщині військова контррозвідка СБУ ліквідувала ще один канал нелегальної міграції. До його організації причетна волонтерка місцевого благодійного фонду та один із мешканців регіону.

"За грошову "винагороду” вони довозили ухилянтів до кордону з європейською країною, а далі показували їм обхідні маршрути лісовими стежками. Співробітники української спецслужби затримали обох фігурантів при спробі нелегального переправлення за межі України декількох втікачів від мобілізації. Організаторам оборудок та їхнім спільникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна”, - підкреслили в Службі безпеки.

Нагадаємо, раніше спецслужби України та Молдови знешкодили банду, що вивозила ухилянтів до Придністров’я.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50
Вартість борщового набору: якими будуть ціни в Україні до кінця року
04 грудня 2025, 23:50
Усик очолив щорічний рейтинг користувачів Google в Україні
04 грудня 2025, 23:09
В Україні розробили "убивцю" ворожих дронів
04 грудня 2025, 22:46
Ізраїль може депортувати тисячі українських біженців
04 грудня 2025, 22:32
Зеленський розповів, коли призначить нового голову Офісу президента
04 грудня 2025, 22:14
Уся міфологія нинішньої війни базується на уявленнях
04 грудня 2025, 21:52
Тисячі тікають з фронту: в окупантів проблеми із Запорізького фронту
04 грудня 2025, 21:10
Не врахували допомогу й завищили собівартість: прокуратура Вінниці повернула до бюджету 4,1 млн грн
04 грудня 2025, 21:00