UA | RU
01 квітня 2023, 14:04

"Прапори російські скрізь": СБУ оприлюднила записи розмов митрополита УПЦ МП Павла

Фото: СБУ

Служба безпеки зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдання та заперечення збройної агресії Росії проти України

Як повідомляє RegioNews, про це повідомили у пресцентрі СБУ.

Також правоохоронці встановили, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них.

"Закон і відповідальність за його порушення однакові для всіх, а ряса не завжди є запорукою чистих намірів. Сьогодні ворог намагається використати церковне середовище для просування своєї пропаганди та розколу українського суспільства", - наголосив глава СБУ Василь Малюк.

На підставі зібраних доказів Лебедю повідомили про підозру за статтями:

  • порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань (ч.1 ст.161 КК України);
  • виправдання, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників головного кодексу України (ч.1 ст.436-2).

За місцями проживання та тимчасового перебування фігуранта проводяться обшуки.

Раніше наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту Павлу вручили підозру. За його словами, в його домі проводять обшуки. На 12 годину Павла викликали на допит до СБУ після обшуків у нього вдома. Після чого буде вирішуватись питання про обрання міри запобіжного заходу.

Нагадаємо, національний заповідник "Києво-Печерська лавра" не планує продовжувати оренду Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Ченцям монастиря порадили залишити монастир до 29 березня. В УПЦ МП намагалися оскаржити рішення влади та подали позов до Господарського суду.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook