UA | RU
21 березня 2023, 10:46

Ченцям УПЦ МП закрили доступ до печер Києво-Печерської Лаври

Фото: із відкритих джерел

Керівництво заповідника "Києво-Печерська Лавра" заборонило ченцям, священнослужителям та вірянам УПЦ МП із 21 березня заходити до Ближніх та Дальніх печер через роботу комісії

Про це йдеться у повідомленні на сайті УПЦ МП, передає RegioNews.

В УПЦ МП заявили, що від керівництва національного заповідника надійшов лист з повідомленням про те, що віднині доступ до Ближніх та Дальніх печер музеєм буде припинений через роботу комісії, яка визначатиме рівень збереженості культурних цінностей.

Також у зв’язку із цим припиняється доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм).

"Тобто, молитва в цих храмах буде неможлива", - йдеться у повідомленні.

Національний заповідник "Києво-Печерська Лавра" з 29 березня розриває договір із Чоловічим монастирем Української православної церкви (Московського патріархату) від 2013 року про користування культовими будівлями та іншим майном. Однак ченці УПЦ МП не мають наміру виселятися з Києво-Печерської Лаври та планують молитися, щоб їх не виселили.

Раніше Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо прославляння "русского міра" в одному з храмів Києво-Печерської Лаври.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram