UA | RU
22 вересня 2022, 12:42

У СБУ розповіли, що буде зі справою Медведчука після його обміну

Фото: з відкритих джерел

У Службі безпеки України розповіли деталі обміну державного зрадника і кума путіна Віктора Медведчука на українських героїв та запевнили, що його обмін не перешкодить розгляду його справ у суді

Про це 22 вересня заявив в.о. голови СБУ Василь Малюк, передає RegioNews.

"Медведчук – це не просто кум путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи по справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах", – зазначив в.о. голови СБУ.

Він підкреслив, що обмін Медведчука на українських захисників не перешкоджає розгляду його справ у суді: "Це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже у такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого".

Малюк додав, що проведення обміну стало можливим завдяки змінам до чинного законодавства, які врегулювали відповідні правові механізми. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, як повідомляється, ухвалив рішення про здійснення обміну. "Сам Медведчук також надав згоду на це. Тож суд задовольнив клопотання прокурора", - йдеться у повідомленні.

Раніше Віктору Медведчуку було повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 258-3 (сприяння терористичній організації) та ч. 1 ст. 438 (розграбування національних цінностей) Кримінального кодексу України.

У СБУ відзначили, що наразі майно Медведчука та його дружини заарештовано. Зокрема, йдеться про:

  • 30 земельних ділянок площею понад 144 га;
  • 72 одиниці нерухомого майна (будинки, квартири, гаражі, споруди);
  • 2 яхти, вартість однієї з яких близько 200 млн євро;
  • 24 транспортні засоби;
  • 1 залізничний вагон;
  • корпоративні права 25-ти підприємств;
  • 316 одиниць коштовних картин, годинників, ваз тощо.

Нагадаємо, у рамках обміну полоненими між Україною та Росією було повернуто 215 наших військових, серед яких - 108 бійців "Азову". Росії повернули - кума Путіна Віктора Медведчука і 55 російських окупантів.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram