UA | RU
29 січня 2025, 22:21

Росія створює максимальні труднощі для повернення українців з окупації, – Лубінець

фото: Дмитро Лубінець / Telegram

Росія активно перешкоджає поверненню українців з тимчасово окупованих територій, створюючи максимальні труднощі для гуманітарної евакуації

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець на брифінгу в Івано-Франківську, передає RegioNews.

"Позиція РФ – зробити все, щоб громадяни з ТОТ не повертались, або ж повертались з максимальними проблемами", – зазначив Лубінець.

Зокрема, омбудсмен зазначив, що логістичні маршрути евакуації часто прокладаються таким чином, що українці спочатку потрапляють на територію Росії, перетинаючи кілька кордонів.

"У нас були випадки, коли ми неодноразово намагались повернути людину, і це не вдавалось. Лише з третьої спроби, або за прямого посередництва міжнародних партнерів. Є випадок, коли ми одного хлопчика повертали тричі. Це вдалося зробити лише за допомогою дипломатів з Катару", – розповін омбудсмен.

Також омбудсмен підтвердив, що звернень від українців, які хочуть повернутися з ТОТ, продовжує надходити багато, що свідчить про величезні труднощі та запити на допомогу.

Нагадаємо, Україна змогла повернути п’ятьох дітей, які тривалий час перебували під російською окупацією. Так, з тимчасово окупованих територій Луганщини, Донеччини та Херсонщини вдалось повернути дітей віком від 1,5 до 18 років.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
Cтарості села, який застрелив колегу на Миколаївщині, змінили запобіжний захід
26 березня 2026, 16:06
На Прикарпатті провели перший турнір з парахокею для ветеранів
26 березня 2026, 15:55
Смертельна ДТП в Києві: Fiat вилетів на зустрічку - авто розтрощило вщент
26 березня 2026, 15:45
На Львівщині судитимуть керівника ТЦК, який "забув" задекларувати майно на 8 мільйонів
26 березня 2026, 15:39
У Харкові двоє чоловіків забили до смерті знайомого: їм світить до 10 років
26 березня 2026, 15:22
У Полтаві ветеран ЗСУ спустив собаку на поліцейських – суд виніс вирок
26 березня 2026, 14:55
Через ранковий обстріл Харкова постраждали десять людей
26 березня 2026, 14:30
На Волині затримали киянку з колекцією старовинних монет
26 березня 2026, 14:16
У Києві хлопці заробляли на замовленнях для росіян
26 березня 2026, 13:55
Стрілянина в Одесі: двоє патрульних у важкому стані
26 березня 2026, 13:44