UA | RU
29 вересня 2021, 13:38

Поліція порушила справу через реєстрацію на Херсонщині двійника кандидата в депутати

з відкритих джерел

На Херсонщині поліція відкрила кримінальне провадження за фактом реєстрації «двійника» кандидата у народні депутати під час виборчого процесу у 184-му окрузі(Херсонська область)

Про це пише RegioNews з посиланням на Facebook поліції Херсонської області.

"Працівники відділу захисту інтересів суспільства і держави Головного управління Національної поліції в Херсонській області отримали інформацію щодо можливого факту перешкоджання здійсненню виборчого права, а саме: балотуватися на рівних засадах одному із кандидатів у народні депутати до Верховної ради України", - зазначається у повідомленні.

Під час перевірки отриманої інформації поліцейські встановили, що 27 вересня до Центральної виборчої комісії звернувся житель Кіровоградської області з проханням зареєструвати його кандидатом у народні депутати по 184-му окрузі з аналогічним прізвищем та ім’ям вже зареєстрованого раніше кандидата. Виходячи з цього, у правоохоронців є підстави вважати, що кандидата з іншої області використовують зацікавлені особи як "двійника", щоб вплинути на остаточні результати голосування, інформують у поліції.

За даним фактом слідчими обласного главку поліції розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.157 Кримінального кодексу (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача). Досудове розслідування триває.

Раніше ЦВК зареєструвала "двійника" кандидата у депутати на окрузі №197 (Черкащина) Віталія Войцеховського.

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія призначила на неділю, 31 жовтня, проміжні вибори народних депутатів в одномандатних виборчих округах №184 (Херсонська область) та №197 (Черкаська область).

Рішення прийнято у зв’язку з тим, що раніше обрані в округах народні депутати були достроково позбавлені мандатів, оскільки народного депутата Ігоря Колихаєва (184-й округ) було обрано Херсонським міським головою на місцевих виборах 2020 року, а народного депутата Олександра Скічка (197-й округ) призначено головою Черкаської ОДА.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
05 травня 2025
"Воджу їжу під обстрілами". Як керівники сіл ризикують життям заради земляків
Умови життя в багатьох прифронтових населених пунктах близькі до виживання. В результаті представникам місцевої влади доводиться постійно вирішувати критично важливі питання, а часом і ризикувати влас...
01 травня 2025
Довгоочікувана угода про копалини: що підписала Україна, навіщо це Трампу і як вона вплине на війну
Україна і Сполучені Штати Америки врешті-решт дійшли до точки підписання, але – підписання чого? І чим це обернеться для нашої економіки та національної безпеки
30 квітня 2025
"Римські канікули" Трампа: чого чекати Україні від зміни риторики президента США
Зустріч лідерів Сполучених Штатів Америки та України під час візиту до Ватикану шокувала російських пропагандистів, але чи піде вона на користь нашій державі
24 квітня 2025
Великоднє перемир'я Путіна. Чи було воно взагалі і навіщо Кремль його оголошував
Російський окупаційний режим продовжує гратися з президентом США, як кіт із мишкою. І, здається, досягає на цьому напрямку певних тактичних успіхів
Батько Ф'юрі дав свій прогноз на реванш Усика проти Дюбуа
10 травня 2025, 19:13
Смертельна ДТП біля Умані: водій загинув, двоє пасажирів у лікарні
10 травня 2025, 18:20
"Коаліція рішучих" оголосила ультиматум Росії: про що йдеться
10 травня 2025, 17:56
Поранив ножем і втік на скутері: у Дніпрі чоловік напав на перехожого
10 травня 2025, 17:43
Масштабна пожежа в Києві: на Совських ставках горів очерет
10 травня 2025, 17:12
Колишня піарниця відомого українського співака відсвяткувала 9 травня в Сочі та закликала "миритися"
10 травня 2025, 16:48
У Житомирі чоловік стріляв у продавця магазину на очах у клієнтів
10 травня 2025, 15:40
Україна готова до припинення вогню з понеділка, – МЗС
10 травня 2025, 15:08
На Рівненщині водій наїхав на поліцейського під час перевірки документів
10 травня 2025, 14:46
Кадрові чистки у Нацгвардії: МВС відсторонило шістьох посадовців
10 травня 2025, 14:15