UA | RU
27 вересня 2023, 22:04

Грабував під виглядом "обшуків": колаборант з Куп’янська отримав 13 років в'язниці

Фото: pixabay.com

Під час тимчасової окупації м. Куп’янськ місцевий мешканець вирішив побудувати кар’єру "правоохоронця" та погодився на співпрацю з окупантами. Його було затримано одразу після звільнення Куп’янського району

Як інформує RegioNews, про це йдеться у повідомленні пресцентру СБУ.

За даними слідства, ворожим поплічником виявився місцевий житель, колишній посадовець органів внутрішніх справ, який у 2017 році звільнився зі служби за станом здоров’я.

"Він добровільно вступив до окупаційного "пункту поліції № 2", який діяв на території тимчасово захопленої громади. Обіймаючи посаду "слідчого", він фабрикував справи проти місцевих жителів і ув’язнював їх до російських катівень", - йдеться у повідомленні.

Також колаборант разом із озброєними окупантами та їхніми поплічниками вдиралися до осель українців та грабували їх під виглядом "обшуків". Вони виносили з помешкань гроші, побутову техніку та інше приватне майно.

Якщо власники опиралися, то зрадник з росіянами застосовували зброю або викрадали власників оселі з їхніми сім’ями. Таким чином вони намагалися залякати мешканців регіону та придушити в них спротив кремлівському режиму.

На підставі зібраних СБУ доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) та призначив йому 13 років тюрми із позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 10 років.

Нагадаємо, СБУ знешкодила агентурну мережу РФ, яка збирала компромат на військових ЗСУ. Крім того, її учасники коригували удари окупантів по Харкову.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
Небезпечна їжа у школах Миколаєва: виявили кишкову паличку та порушення санітарних норм
23 грудня 2025, 19:57
Вибір "іти до кінця" означатиме цілковитий крах критичної інфраструктури в майбутньому
23 грудня 2025, 19:44
У Києві повідомили про результати відновлення після ворожого удару по одному з районів міста
23 грудня 2025, 19:25
У Житомирі 24-річний чоловік прогулювався біля автовокзалу з гранатою в сумці
23 грудня 2025, 18:53
Енергетики розповіли про відключення світла у середу 24 грудня
23 грудня 2025, 18:49
На Житомирщині чоловік вимагав майже півтора мільйона з підприємця, погрожуючи штрафами
23 грудня 2025, 18:45
Ворог атакував Нікопольщину та Криворіжжя: постраждала 86-річна жінка
23 грудня 2025, 18:44
В Уряді зробили заяву про нові тарифи на воду
23 грудня 2025, 18:39
На Київщині трьох осіб підозрюють у вбивстві чоловіка 11 пострілами на кладовищі
23 грудня 2025, 18:29
ЦВК розпочала підготовку до виборів
23 грудня 2025, 18:25