UA | RU
17 серпня 2023, 16:29

У Харкові кіберполіція накрила шахрайський саll-центру, де працювало 160 операторів

фото: npu.gov.ua

Правоохоронці Харківщини викрили псевдоінвестиційний центр, до якого громадян заманювали надприбутками

Як інформує вебпортал Нацполіції, роботу саll-центру, де загалом працювало понад 160 осіб, організували мешканці Харкова та Києва, передає RegioNews.

Оператори пропонували громадянам інвестувати кошти в псевдоінвестиційні проекти. Щоб у війти у довіру, зловмисники використовували маніпулятивні техніки, методи соціальної інженерії та користувались заздалегідь розробленими сценаріями спілкування з громадянами.

Рекламу псевдоінвестиційного центру розміщували в соціальних мережах й Telegram-каналах та робили обдзвони громадян: потерпілих заманювали надвисокими прибутками від інвестицій в різні сфери економіки.

Шахраї переконували громадян перераховувати гроші через платіжну систему на підконтрольні банківські картки. Сума збитків та коло потерпілих встановлюється.

Під час обшуку у приміщенні call-центру правоохоронцями вилучено понад 160 одиниць комп’ютерної техніки, 100 мобільних телефонів, жорсткі диски, SIM-картки, чорнові записи та інструкції з ошукування потерпілих.

Наразі викрито адміністратора та 160 працівників саll-центру, встановлюються організатори шахрайської схеми.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Кіберполіція попередила українців про ще одну шахрайську схему онлайн-аферистів. Зловмисники можуть виманювати гроші через месенджери за схемою "друг просить у борг”.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 лютого 2026
Франківськ як маркер. Чому євроінтеграція буксує на рівні мерій
Екологічна ситуація у Івано-Франківську погіршується, а місцева влада знову говорить про будівництво храмів
16 лютого 2026
Між Трампом і Києвом: яким буде стратегічний вибір Європи
У Мюнхені обговорили місце України в новій архітектурі європейської безпеки
13 лютого 2026
Повістка для мера. Як мобілізація стає засобом політичної розправи
Третє місто Кропивниччини залишилося без мера, якого спочатку через суд поновили на посаді, а потім мобілізували до армії, як він сам говорить, у якості помсти
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
Під час нічної атаки РФ на Київщину пошкоджено будинок колишнього голови ВР Разумкова
22 лютого 2026, 09:25
Теракт у Львові: кількість постраждалих зросла до 24
22 лютого 2026, 08:54
Нічна атака РФ на Київщину: є постраждала, пошкоджено будинки в п'яти районах
22 лютого 2026, 08:39
Атака на енергетику Одещини: виникли масштабні пожежі
22 лютого 2026, 08:12
Київщина під ударом РФ: зруйновано житлові будинки в Софіївській Борщагівці
22 лютого 2026, 07:47
Нічний теракт у Львові: загинула 23-річна поліцейська, 15 постраждалих
22 лютого 2026, 07:35
У Києві з каналізації дістали дітей, які заблукали у "лабіринтах"
21 лютого 2026, 18:02
Сили оборони атакували російські кораблі та літаки у тимчасово окупованому Криму
21 лютого 2026, 17:50
Прикордонники показали, як знищують піхоту і техніку окупантів на Південно-Слобожанському напрямку
21 лютого 2026, 17:36
На підприємстві в Київській області станок розчавив 35-річного чоловіка
21 лютого 2026, 17:07