UA | RU
19 січня 2023, 14:33

На Харківщині затримали експосадовців "Укрзалізниці", які допомагали військовим рф

Фото: Facebook

Служба безпеки викрила ще чотирьох пособників ворога. У Харківській області затримали колишніх посадовців "Укрзалізниці", які допомагали перекидати російські воєнні ешелони в Україну

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на пресцентр СБУ.

Як зазначається, після захоплення частини регіону окупантами, посадовці філії "Укрзалізниці" добровільно приєднались до лав місцевої окупаційної адміністрації.

Там одного призначили керівником, інших двох - його заступниками, а третього - інженером у лавах створеного ворогом "Купянск-южной дистанции колеи".

На цих "посадах" вони допомагали країні-агресору відновлювати залізничне сполучення з регіоном для забезпечення потреб окупаційних угруповань на східному фронті.

"Насамперед зловмисники сприяли перекиданню рухомого складу військової техніки, озброєння та боєприпасів з території РФ до тимчасово захоплених районів Харківщини. Крім цього організували "передачу" російським загарбникам виробничого обладнання місцевого підрозділу "Укрзалізниці", - йдеться у повідомленні.

Також вони особисто закликали місцевих жителів вступати до підконтрольного рф "залізничного підприємства".

"Після звільнення Харківщини один із зловмисників втік до РФ, інші - вирішили "залягти на дно" в регіоні і таким чином спробували уникнути покарання. Однак, співробітники СБУ встановили місцезнаходження трьох зловмисників і затримали їх", - зазначають у СБУ.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили їм про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі агресору). Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання вартою.

Четвертому фігуранту, який втік до країни-агресора, також повідомлено про підозру у вчиненні злочину.

Нагадаємо, раніше СБУ викрила в Херсоні чергового колаборанта, який співпрацював з ворогом. Цього ж разу зрадник працював в окупаційному "МВС".

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Серія ударів БПЛА по Харкову: Терехов підтвердив три вибухи
05 грудня 2025, 07:02
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50
Вартість борщового набору: якими будуть ціни в Україні до кінця року
04 грудня 2025, 23:50
Усик очолив щорічний рейтинг користувачів Google в Україні
04 грудня 2025, 23:09
В Україні розробили "убивцю" ворожих дронів
04 грудня 2025, 22:46
Ізраїль може депортувати тисячі українських біженців
04 грудня 2025, 22:32
Зеленський розповів, коли призначить нового голову Офісу президента
04 грудня 2025, 22:14
Уся міфологія нинішньої війни базується на уявленнях
04 грудня 2025, 21:52
Тисячі тікають з фронту: в окупантів проблеми із Запорізького фронту
04 грудня 2025, 21:10