UA | RU
07 квітня 2023, 16:42

На Донеччині затримали жінку, яка передавала окупантам дані про місця базування ЗСУ

Фото: СБУ

Контррозвідка СБУ затримала учасницю розгалуженої агентурної мережі ФСБ у прифронтових районах Донецької області

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на пресцентр СБУ.

За даними Служби безпеки, жінка збирала для окупантів розвіддані про місця базування та маршрути переміщення Сил оборони в районах Краматорська, Костянтинівки і Торецька.

Крім того, вона передавала агресору координати місцевих шкіл і дитячих садочків.

"Саме за її "наводкою" рашисти здійснили ракетний удар по одному з навчальних закладів у серпні минулого року. Унаслідок російської повітряної атаки було зруйновано будівлю місцевої школи. Після ворожих обстрілів агентка виходила на місце події та фіксувала наслідки, про які потім "звітувала" російській спецслужбі", - розповіли в СБУ.

Фігуранткою виявилась мешканка прифронтового українського міста, яка була завербована ФСБ після початку повномасштабного вторгнення.

"Під час виконання злочинних завдань фігурантка передавала ворогу локації українських об’єктів через месенджер у вигляді електронних координат або фотоматеріалів з прив’язкою до місцевості. У разі захоплення регіону ворог обіцяв своїй поплічниці "посаду" у лавах місцевої окупаційної адміністрації", - йдеться у повідомленні.

Їй повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Триває розслідування.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що мешканка Краматорська Донецької області передавала окупантам інформацію про розміщення захисників. Також вона наводила російські ракети на лікарні та гуртожитки.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
Війна на виснаження: стратегій України, Європи, США та Китаю
14 травня 2026, 09:24
ВАКС відправив Єрмака під варту із заставою 140 млн грн
14 травня 2026, 09:20
У Києві 32 постраждалих після атаки РФ, серед них – двомісячна дитина
14 травня 2026, 09:15
На Запоріжжі чоловік дістав поранення через атаку російського FPV-дрона
14 травня 2026, 09:08
Масована атака дронів на Одещину: пошкоджена портова інфраструктура, є постраждалі
14 травня 2026, 08:48
Нічна комбінована атака на Полтавщину: пошкоджені підприємства та будинки
14 травня 2026, 08:39
На Київщині зросла кількість постраждалих до семи, серед них – дитина
14 травня 2026, 08:27
На Чернігівщині через атаку на енергооб'єкт без світла залишилися понад 30 тисяч абонентів
14 травня 2026, 08:26
Основний напрямок удару – Київ: РФ вночі атакувала Україну 56 ракетами та 675 БПЛА
14 травня 2026, 08:09
Політика і містика: хто насправді впливає на рішення еліт
14 травня 2026, 08:08