Поліція хотіла знищити докази у справі Тимошенка-Голика-Резніченка, — ЗМІ
Поліція Дніпропетровської області відкрила кримінальне провадження проти «посадових осіб Дніпропетровської обласної військової адміністрації», що стосувалося голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка та більш як півтора мільярда бюджетних коштів, виділених на ремонт доріг, яким мало займатися ТОВ «Будінвест інжиніринг». Поліція планувала після експертизи знищити оригінали документів, які є доказами у справі. Однак НАБУ, яке також розслідуває цей злочин, не дало цього зробити.
Про це йдеться у статті сайту ZN.ua "Свій до свого по своє. Чи є перспектива у кримінальної справи Тимошенка/Голика/Резніченка?", передає RegioNews.
"Для чого поліція відкрила справу, коли знала: якщо в історії фігурує 1,5 млрд грн — це точно сфера розслідування НАБУ, адже підслідність проваджень останньої стартує від 30 тис. доларів? Чому справу відкрили 2 листопада 2022 року, коли медіа опублікували підтвердження того, що Валентин Резніченко та Яна Хланта тісно спілкуються? Куди поспішали? І хто порадив одразу провести обшуки в Дніпропетровській ОДА, аби вилучити оригінали документів, які потім хотіли знищити?" – йдеться у публікації.
Аби знайти відповіді на всі ці питання, видання направило інформаційний запит до поліції Дніпропетровської області з проханням пояснити, чому сталося так, що вона розслідувала непідслідну їй справу.
"Нацпол Дніпра відповів, сухо констатувавши, що в січні 2023 року справу передали до НАБУ. Але з власних джерел редакції стало відомо, що поліція Дніпропетровської області хотіла провести почеркознавчу експертизу документів, які Нацпол вилучив у Дніпропетровській ОДА й ТОВ "Будінвест інжиніринг". Ці документи нібито підтверджували зв’язок голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка з компанією "Будінвест інжиніринг". Після експертизи правоохоронці мали намір знищити всі оригінали документів", - пише автор статті.
Проте, за словами автора, цього зробити не вдалося: антикорупційні органи врятували документи. Але тим часом у вересні цього року генерала поліції третього рангу Анатолія Щадила, який на той момент очолював Головне управління Нацполіції в Дніпропетровській області, перевели до Києва - на підвищення.
Нагадаємо, що у своїх розслідуваннях RegioNews – "Велике будівництво". Якими "схемами на дорогах" найближче оточення підставляє Зеленського", та "Схеми "Великого будівництва"-2: малювання цін "від ліхтаря" та освоєння коштів за незроблені дороги" - детально зупинилися на існуючих схемах в дорожній галузі. А також в статті Резніченко повертається. І до чого тут тріо Голик-Тимошенко-Єрмак та "Велике будівництво" розповіли про повернення цінного порошенківського кадра та бажання Банкової розв’язати в своїх інтересах ту кризу, в яку після виборів-2020 занурилася із головою новообрана Дніпропетровська облрада.
Також в матеріалі 20 млрд грн. на асфальті. Як у Кирила Тимошенка "освоїли" два річних бюджети Дніпропетровщини стало зрозуміло, що практично всі найбільші дорожні будівництва на Дніпропетровщині зараз веде фірма "Автомагістраль-Південь", якій всього за рік дали підрядів на суму майже 20 млрд грн., а це як два річних бюджети області. У свою чергу, в статті 5 млрд. за півроку. Як Кирило Тимошенко перетворив Харківщину на свою" годівницю" йдеться про те, як і завдяки кому компанія "Автомагістраль-Південь" стрімко увірвалася на ринок будівництва та ремонту доріг на Харківщині.