UA | RU
21 серпня 2023, 13:21

Україна може не пустити цього року хасидів в Умань, - заява посла

фото: t.me/UJCUkraine

Посольство України попередило ізраїльський уряд, що хасидів можуть не пустити в Умань, якщо не припиниться депортація українців з Ізраїлю

Про це йдеться у повідомленні на сторінці диппредставництва в Facebook, передає RegioNews.

Зазначається, що ізраїльським паломникам не дозволять приїхати до Умані на іудейський Новий рік (Рош га-Шана), а уряд скасує безвізовий режим з Ізраїлем, якщо продовжиться висилка українців із території цієї країни.

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, коментуючи слова президента Володимира Зеленського щодо проблем із візами для українців, заявив, що глава держави говорив про Ізраїль.

"Уряд України не потерпить приниження своїх громадян при в'їзді в Ізраїль. Ми зупинимо дію наших двосторонніх угод про безвізовий режим, як це передбачено статтею 7 міжурядової угоди. Цей варіант лежить на столі нашого уряду", - сказав Корнійчук.

Він додав, що в той час, коли "нам доведеться докласти всіх зусиль, щоби прийняти десятки тисяч ізраїльтян в Умані, з високим ризиком безпеки та з величезними логістичними зусиллями, - з іншого боку, ізраїльський уряд ображає наших громадян, які прибувають до Ізраїлю".

Посол України в Ізраїлі назвав такі дії ізраїльської сторони "немислимими", і закликав прем'єра Ізраїлю Нетаньяху особисто підключитися до вирішення проблеми.

"Якщо Ізраїль хоче, щоб його громадяни могли приїжджати до України як туристи, зокрема в Умань, я вважаю, що прем'єр-міністр Нетаньяху має особисто втрутитися у пошук вирішення нинішнього стану справ", - зазначив дипломат.

За інформацією ЗМІ, багатьох українців, які прибувають до Ізраїлю, відправляють назад до України. За словами посла, наразі в Ізраїль не пропускають кожного десятого українця.

Нагадаємо, нещодавно посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що окупаційна армія РФ може влаштувати провокацію проти України і здійснити ракетний обстріл хасидів, які щороку приїжджають до Умані на паломництво.

Очікується, що цього року Україну планують відвідати понад 30 тисяч хасидів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
У чому різниця між Миколаєм Чудотворцем і Санта Клаусом
05 грудня 2025, 13:59
На Полтавщині чоловік підірвав боєприпас біля авто: постраждали дві жінки
05 грудня 2025, 13:45
Росіяни просунулися поблизу трьох населених пунктів у Донецькій області – DeepState
05 грудня 2025, 13:38
Люди не бачать сенсу гинути в малорезультативній війні
05 грудня 2025, 13:25
Хотів легкого заробітку: на Дніпропетровщині чоловік підпалював залізницю за гроші
05 грудня 2025, 13:15
Вбивство військового ТЦК у Львові: Мінветеранів з'ясовує всі обставини
05 грудня 2025, 12:41
Переписувалась із фсб-шником: жителька Краматорська "зливала" росіянам дані ЗСУ
05 грудня 2025, 12:30
Україна повернула ще 18 дітей з окупації, наймолодшому – лише 2 роки
05 грудня 2025, 12:15
На Київщині невідомі розкидали отруту для собак – поліція шукає причетних
05 грудня 2025, 11:58
Стало відомо, хто є основним претендентом на посаду очільника Офісу Президента
05 грудня 2025, 11:50