Кривецький Ігор Ігорович
Профіль у Facebook
Народився Ігор Кривецький 9 серпня 1972 року в селі Мохнате на Львівщині.
Освіта
Після школи Кривецький вступив на хіміко-технологічний факультет Львівського політехнічного інституту, який закінчив у 1995 році. Через десять років, у 2005 році, здобув другу вищу освіту на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.
Кар'єра та політика
Ігор Кривецький – підприємець. Займатися бізнесом, як зазначено в його офіційній біографії, він почав ще на початку 2000-х. І відтоді зумів обрости серйозними активами, які дають право називати його якщо не першим, то й неостаннім регіональним бізнесменом. У його власності – ресторанний, аграрний і готельний бізнеси, зокрема відомий п'ятизірковий комплекс "Edem Resort Medical & SPA" неподалік Львова. Повідомляється, що Кривецький також має активи в сільському господарстві, житловому будівництві й енергетиці. Дехто з колег Кривецького навіть стверджував, що той свого часу придбав готель "Хайят" у центрі столиці за 200 млн доларів. Подейкують, що Кривецький також є інвестором відомого львівського телеканалу "НТА".
Офіційно в політику Ігор Кривецький подався в 2010 році, коли став депутатом Львівської обласної ради від всеукраїнського об'єднання "Свобода". Вже в 2012 році від цієї ж партії пройшов до Верховної Ради.
Сам політик розповідав, що до "Свободи" він прийшов за допомогою колишнього секретаря Львівської міськради Василя Павлюка, який і познайомив його з лідером партії Олегом Тягнибоком. Загалом у цій політичній силі Кривецький обіймав серйозні керівні посади, зокрема був заступником голови партії, а також керівником економічної ради. В багатьох українських ЗМІ він часто фігурує як "сірий кардинал" і "головний спонсор" партії "Свобода", який також, як зазначають вітчизняні журналісти, фінансував і Революцію Гідності в 2013-2014 роках із боку ВО.
Підкріплена міцним фінансовим тилом Кривецького, у 2012 році на парламентських виборах "Свобода" створила фракцію на 37 народних депутатів. У Верховній Раді Кривецький офіційно займався податковою та митною політикою, ставши секретарем відповідного комітету. Проте, якщо вірити ЗМІ, справжню роль бізнесмен відвів собі зовсім іншу. За твердженнями львівського видання "Форпост", Кривецький тоді начебто став головним переговорником від "Свободи" у різного роду домовленостях, які стосувалися так званих "правильних голосувань" у парламенті. Ба більше, як стверджується, "свободівці" через Кривецького налагоджували тісну взаємодію з такими одіозними бізнесменами як Сергій Льовочкін, Дмитро Фірташ і Сергій Курченко.
Сім'я
Ігор Кривецький одружений на Ользі Філатовій. Пара виховує двох дітей – сина та доньку.
Скандали
"Пупс" із кримінальним минулим?
У перші серйозні публічні скандали Ігор Кривецький потрапив у 2013 році, ще до початку Революції Гідності. Тоді львівське видання "Експрес" у своїй газеті та на сайті опублікувала серію критичних статей, що стосувалися діяльності лідера "Свободи" Олега Тягнибока, зокрема "Гроші Тягнибока. Документи і факти", "Грошi Тягнибока – 2. Бізнес із серпом та молотом. Розслідування", "Гроші Тягнибока – 3. Хазяїн партії "Свобода" та "Гроші Тягнибока – 4. Угода з дияволом". В одному з таких матеріалів згадувався також Кривецький.
Знайти ці статті в першоджерелі наразі неможливо – можна припустити, що вони були видалені, адже після їхньої публікації як Тягнибок, так і Кривецький проти видання подавали низку позовів і вимагали спростувати інформацію. Утім, передрук цих матеріалів зберігся на деяких українських сайтах.
Так-от, там зазначається, що Ігор Кривецький – начебто добре відомий у кримінальному світі під прізвиськом "Пупс". Мовляв, він свого часу став спадкоємцем кримінального капіталу одного з найвідоміших українських мафіозі Колі Рокеро після того, як за надзвичайно дивних обставин той був застрелений. Видання "Експрес" зазначало, що про все це немовби знав і Тягнибок.
Сам Кривецький дивується, коли йому натякають на кримінальне минуле, і каже, що за своє життя не отримував навіть штрафу за порушення правил дорожнього руху, ніколи не притягувався як свідок і навіть не був у райвідділку. Кривецький наголошує, що він є солідним бізнесменом і політиком.
Скандальна приватизація
Найгучніші скандали за участі Ігоря Кривецького розгорнулися якраз навколо чи його основного активу – уже згаданого заміського відпочинкового комплексу "Edem Resort Medical & SPA".
По-перше, цей курорт у 2020 році засвітився у скандалі з лідеркою партії "Батьківщина" Юлією Тимошенко, яка начебто пересиджувала в комплексі ковідний карантин і пропустила позачергове засідання Верховної Ради.
По-друге, Ігоря Кривецького звинувачують у скандальному привласнені мальовничого озера в центрі свого відпочинкового комплексу. Видання "ZAXID.NET" пише, що історія почалася в 2019 році. Тоді правоохоронці повідомили, що власники елітного відпочинкового комплексу "Edem Resort Medical & SPA" начебто незаконно приватизували собі ділянку з великим і мальовничим озером. Закони України забороняють приватизувати природні водойми, а озеро на території курорту має природне походження і його площа становить більше 9 га.
До приватизації водойми власники "Edem Resort Medical & SPA" рухалися поступово. Свого часу стало відомо, що 50 гектарів землі навколо відпочинкового комплексу роздали учасникам АТО, а вони організовано продали їх тодішній бухгалтерці "Edem Resort Medical & SPA" і наближеним до власника курорту особам. Згодом за участі начебто лояльних АТОвців і тієї ж бухгалтерки вдалося приватизувати ще 65 гектарів.
Через такі схеми скуповування земельних ділянок в учасників АТО за значно нижчою від ринкової вартістю мільйонер Ігор Кривецький набув у власність більше ста гектарів землі навколо свого розкішного комплексу відпочинку, де він розмістив парк сучасних скульптур, поля для гольфу та інші елітні активності.
Однак одну дуже важливу ділянку тоді не вдалося приватизувати по вищевказаній схемі, бо це забороняв закон. Мова саме про велике озеро, у центральній частині відпочинкового комплексу. Втім, незважаючи на це, тодішній голова Львівської ОДА Маркіян Мальський підписав розпорядження на приватизацію озера. Порушення у діях Мальського згодом помітила прокуратура Львівської області. Йому вручили підозру. Мальський пояснював, що все сталося якось випадково. Він був на посаді лише місяць, тож злий жарт зіграла його недосвідченість. Тоді ж, до речі, активісти влаштували акцію з запаленими фаєрами під стінами обласної прокуратури на захист готельно-ресторанного бізнесу від "тиску правоохоронців".
Президент Зеленський звільнив Мальського в прямому ефірі, бо не побачив результатів роботи. Кажуть, що реальною причиною були саме зв’язки голови ОДА з Ігорем Кривецьким.
Три роки тривали суди, де власники "Edem Resort Medical & SPA" наполягали, що озеро не природне, а штучне, тому вони мали законне право його приватизувати. Адміністрація курорту навіть вирішила прикриватися реабілітацією ветеранів війни. Мовляв, якщо озеро знову стане державним, то ми припинимо працювати і ветерани втратять місце для лікування і відновлення. Щоправда, головним напрямком роботи цього комплекс ніколи не була реабілітація ветеранів. Насправді, як пише видання, це – "гламурне гніздо для ультрабагатих людей, де тижнями зависала, скажімо, Юлія Тимошенко та інші топ-персони нашого гламурного політикуму і шоу-бізнесу. А ще там гуляють весілля одіозні блогери, які фігурують у скандалах із сексуальним насильством. А ветерани в цій історії просто "прикриття".
Зрештою кілька судових інстанцій все ж таки постановили повернути озеро державі, однак уже в листопаді 2024 року Верховний Суд скасував рішення попередніх судів і відмовився повертати озеро у власність держави.
Попри цей скандал, Ігор Кривецький продовжує й надалі обростати нерухомістю. Так, в 2023 році голова Львівської ОВА Максим Козицький передав у користування компанії Кривецького 5,2 га лісової землі, де поруч розташований дитячий табір "Дружба", який бізнесмен також викупив свого часу.
Навесні 2024 року "Едем Резорт" знову опинився на сторінках ЗМІ. Тоді в комплексі 150 львівських підприємців і селебритіз організували благодійну вечірку, на якій мали збирати на дрони для десантників. Щоправда, у результаті сума виявилася дещо нижчою, ніж, мабуть, очікувалося – всього 115 тис. грн. Виходить, що в середньому кожен учасник вечірки задонатив близько 600 гривень. Хоча, до прикладу, вартість оригіналів жіночих сумок, які засвітились на вечорі, була від 1 до 5 тис. доларів.
Акція проти Зеленського
В 2019 році ЗМІ писали про акцію протесту проти "клоунів" у президентській кампанії, яка мала відбутися у Львові під час президентських передвиборчих перегонів. Подейкують, що її міг організовувати Ігор Кривецький за дорученням з Адміністрації Президента Петра Порошенка.
День народження екс-регіонала в Італії
У 2016 році ЗМІ повідомляли, що Ігор Кривецький взяв участь у святковій вечірці з нагоди дня народження колишнього нардепа від "Партії регіонів" Олександра Онищенка у італійському місті Ареццо.
Приватна "армія" Кривецького
Місцеві ЗМІ неодноразово писали, що Ігор Кривецький нібито фінансував громадську організацію "Розвиток громади", під брендом якої зібрались колишні силовики, спортсмени та ті, кого прийнято називати "качками". Ця організація свого часу проявляла неабияку активність у різних акціях протесту, у яких справа могла доходити до бійок.
Знову в політику?
Всеукраїнські політичні телеграм-канали наприкінці 2023 року повідомили про те, що Ігор Кривецький знову хоче повернутися на політичну арену й нібито розпочав формування своєї партії "Україна понад усе". Варто зазначити, що він і частіше почав з'являтися в публічній площині, зокрема нещодавно дав компліментарне інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону.
Статки
Точні розміри статків Ігоря Кривецького невідомі. Однак у мережі можна знайти його декларацію за 2013 рік, тобто тоді, коли він був народним депутатом. Так, протягом 2013-го Кривецький отримав 52 млн грн прибутків, а за тодішнім курсом – це понад 6,5 млн доларів. У своїй декларації чиновник також зазначив, що того року отримав також 35 тис. грн матеріальної допомоги – щоправда, доцільність такої допомоги виглядає незрозумілою на тлі його мільйонних доходів.
- 14:26 16 грудня ССО показали ліквідацію взводу росіян у Курській області
- 14:17 16 грудня Правоохоронці викрили афериста, який привласнив мільйони гривень благодійної допомоги кінному спорту
- 14:10 16 грудня Захисники Харківщини показали, як знищили піхоту та техніку російської армії
- 13:51 16 грудня Смерть хлопчика під час лікування зубів у Тернополі: лікарці оголосили підозру
- 13:45 16 грудня ДТП на Львівщині: рятувальники вивільнили з понівеченого авто 29-річну водійку
- 13:30 16 грудня Чому Бойко досі залишається в українській політиці