UA | RU
25 січня 2021, 09:46 333

Головко Михайло Йосифович

Екс-голова Тернопільської обласної ради
Екс-голова Тернопільської обласної ради

Профіль у Facebook

Публічна сторінка у Facebook

Профіль в Instagram

Народився 3 травня 1983 року в селі Токи Тернопільської області.

Освіта

2000 р. – закінчив Тернопільську загальноосвітню школу №9.

2005 р. – закінчив Тернопільську академію народного господарства. Отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю Міжнародна економіка.

2011 р. – закінчив аспірантуру Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, кафедра маркетингу на виробництві.

2012 р. – отримав диплом за спеціальністю Правознавство у київській Міжрегіональній академії управління персоналом.

2018 р. – захистив кандидатську дисертацію на тему: "Трансформація податкової системи України в умовах фіскальної децентралізації" і став кандидатом економічних наук.

Кар’єра і бізнес

2001-2005 рр. – організатор суспільно-громадських заходів Товариства охорони прав і гідності учнів "Фортеця".

2007-2012 рр. – займався підприємницькою діяльністю (встановлення систем кондиціювання повітря і вентиляційних систем).

Політичний бекграунд

Із 2002 р. – член спочатку "Соціал-національної партії України", а з 2004 р., після перейменування, – Всеукраїнського Об'єднання "Свобода".

2006-2011 рр. – голова Тернопільської міської організації ВО "Свобода".

У 2006 та 2007 рр. безуспішно балотувався до Верховної Ради за списком ВО "Свобода".

У 2006-2012 роках – депутат Тернопільської міської ради двох скликань від ВО "Свобода".

2011-2012 рр. – заступник голови Тернопільської обласної організації ВО "Свобода".

У 2012-2014 рр. – народний депутат Верховної Ради 7-го скликання за одномандатним виборчим округом № 164 (Тернопільська область) від ВО "Свобода", брав участь у Євромайдані.

У 2014-2019 рр. – народний депутат 8-го скликання. Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Обраний за виборчим округом № 164 (Тернопільська область) від ВО "Свобода". Позафракційний. З 17 червня 2015 р. був головою міжфракційного депутатського об’єднання "За тверезе майбутнє".

У 2019 році балотувався до Верховної Ради 9-го скликання по 164 округу від ВО "Свобода", але програв.

25 листопада 2020 р. обраний головою Тернопільської обласної ради. Однак 23 жовтня 2023 р. звільнений із посади депутатами облради. Причиною стало затримання Головка влітку того ж року. За версією правоохоронців, чиновник вимагав хабаря від бізнесмена-волонтера за підписання актів виконаних робіт. Щоправда, вже 1 серпня 2024 р. суд поновив його на посаді та постановив виплатити платню за час вимушеного прогулу. Але того ж дня депутати облради знову проголосували за звільнення Головка.

Сім'я

Дружина – Мар'яна Василівна Головко. Діти – Гордій, Лук’ян, Богдан та Макар.

Декларація

Михайло Головко володіє квартирою в Тернополі на 64 квадратних метри. Його син Гордій є власником квартири в тому ж місті на 72,5 "квадрати". Має очільник облради й автомобіль Honda. 

У 2023 році, ще до свого звільнення, встиг заробити на посаді очільника обласної ради 950 тисяч гривень. У готівці родина зберігає 1,1 млн грн. Головко у своїй декларації вказав, що має кілька рахунків у банках, але яку суму там зберігає, не зазначив.

Дружина Головка взяла позику на суму пів мільйона гривень у громадянина Андрія Шила, а також позичила громадянину Андрію Козіцькому 3 млн грн.

Скандали

4 березня 2013 року народний депутат від фракції ВО "Свобода" Михайло Головко завдав тілесних ушкоджень тодішньому заступнику Тернопільської обласної державної адміністрації Петру Гочу у відповідь на відмову обладміністрації в проведенні в приміщенні вказаної установи зборів "Свободи".

У 2016 році нардепи Павло Кішкар з фракції "Блок Петра Порошенка" і Михайло Головко влаштували бійку прямо у сесійній залі парламенту. Сутичка сталася під час виступу нардепа Головко з парламентської трибуни, звідки він звинувачував провладну партію у корупції. Під час обвинувального виступу депутата, Кішкар постійно намагався його перебити й закликав припинити брехати. Після закінчення виступу, Головко підійшов до Кішкаря, щоб обговорити, що саме здалося брехнею в його виступі. Буквально за мить нардепи розпочали бійку. Через кілька секунд інші депутати їх розняли.

За даними ЗМІ, у 2016 році Національний банк України подавав позов до суду на народного депутата Михайла Головка за поширення недостовірної інформації та вимогав спростувати неправдиву інформацію й компенсувати завданий моральний збиток. За словами тодішнього керівництва НБУ, Головко поширював інформацію про те, що Нацбанк рекомендував клієнтам банку "Хрещатик", який тоді належав до категорії неплатоспроможних, переводити рахунки в банки, наближені до керівництва НБУ.

Нардепа Михайло Головко входив до рейтингу найменш відповідальних депутатів Верховної Ради у 2015 та 2016 роках. За дослідженням громадської мережі "Опора", в 2016 році Головко увійшов до топ-5 депутатів, які внесли найбільше законопроектів, що не стосуються предмету відання комітету, в складі якого працює депутат.

У 2018 році в ЗМІ з’явилась інформація, що Головко є головним "тітушководом" Тернополя після того, як в мережі опублікували фото, на яких людина, дуже схожа на народного депутата-свободівця Михайла Головка, зустрічається в кафе з куратором тітушок, що захищають в Тернополі незаконну забудову на території Парку Національного Відродження.

За даними місцевих ЗМІ, автомийка, 50% якої належать дружині Головка, в 2019 році побудована на комунальній землі. Тернопільська міська рада передала своєму комунальному підприємству "Тернопільбудінвестзамовник", а воно у 2018 році уклало інвест-угоду із ФОП Паскевичем Андрієм Ярославовичем, якому належить друга половина автомийки. Предметом інвестування, згідно із згадуваною угодою, є діяльність з будівництва та обслуговування станції технічного обслуговування. Комунальне підприємство дозволило безкоштовно збудувати приватному підприємцю на комунальній ділянці приватну автомийку та зобов’язується допомогти в оформлені права власності на інвестований об’єкт нерухомості.

У 2023 році Михайло Головко та двоє тодішніх заступників керівника Тернопільської ОВА (Ігор Дем'янчук та Ігор Гайдук) потрапили у свій найгучніший скандал. За версією слідства, вони вимагали 2,4 млн грн у власника підприємства за підписання актів виконаних робіт з будівництва та ремонту інфраструктури, які 2022 року проводило комунальне підприємство Тернопільської облради. Посадовців викрили НАБУ та САП, коли Головко вже начебто отримав частину хабаря. НАБУ також оприлюднило відео розмов Головка, в яких той постійно згадував тодішнього голову ОВА Володимира Труша.

Під час обшуків 27 червня 2023 року у кабінеті Михайла Головка правоохоронці знайшли вибухівку. На місці працювали слідчо-оперативна група та вибухотехнічні спеціалісти.

Згодом, 28 червня 2023 року, ВАКС заарештував Михайла Головка та призначив йому два місяці арешту з альтернативою 805 тис. грн застави. Такий самий запобіжний захід обрали для заступників голови Тернопільської ОВА. Наступного дня Головко вийшов з СІЗО під заставу, а ще через кілька днів повернувся на роботу, бо суд не відсторонив його від виконання обов'язків. Однак у жовтні 2023 року депутати Тернопільської обласної ради проголосували за звільнення Головка.

У листопаді 2023 року ВАКС змінив запобіжний захід і призначив підозрюваного у вимаганні хабарів Головку цілодобовий домашній арешт. Чиновник намагався поновитися на посаді у березні 2024 року, але Тернопільський окружний адміністративний суд не задовольнив позов. Вже на початку серпня Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова задовольнив позов Головка про поновлення на посаді та виплату 591 тис. грн зарплати за час вимушеного прогулу. Але того ж дня депутати облради знову проголосували за звільнення Головка.


29 жовтня 2024
Гучна реформа МСЕК: чи є шанс поставити хрест на липових довідках про інвалідність
Після затримання очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи, справи про видачу сумнівних довідок про інвалідність у цьому регіоні почали вспливати просто пачками. Наприклад, у цій справі вже за...
24 жовтня 2024
Життя після ТЦК: як мобілізованих по-новому навчатимуть захищати Україну
Нещодавно у Головному управлінні доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ визнали, що за останні місяці мобілізаційний потік зазнав зменшення. Цей та інші супутні фактори стимулювали керівництво Збройних сил...
17 жовтня 2024
План перемоги Зеленського: як експерти оцінюють ініціативу президента
Напередодні президент Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план перемоги над росією. Цей документ містить п’ять основних пунктів щодо того, як змусити рф припинити війну і за словами очіль...
10 жовтня 2024
Після війни в Україні залишаться не більше 25 млн людей – соціолог Володимир Паніотто
Скільки сьогодні громадян в Україні, чому підвищення народжуваності дасть економічний ефект лише за 20 років і чому без мігрантів з інших країни буде неможливо відновити Україну — про все це RegioNews...
 
Барсук Марина Анатоліївна
Скандальна суддя Північного апеляційного господарського суду
Верещук Ірина Андріївна
Заступниця керівника Офісу президента
Всі досьє »