UA | RU
09 листопада 2020, 14:40 552

Геращенко Ірина Володимирівна

09 листопада 2020, 14:40 552
Народний депутат
Народний депутат

Профіль у Facebook 

Сторінка в Telegram 

Ірина Геращенко народилася 15 травня 1971 року в Черкасах.

Освіта

Ірина Геращенко в 1993 році завершила Київський державний університет (зараз – КНУ імені Шевченка), де здобула освіту журналіста. Вже в 2011 році вона закінчила Дипломатичну академію України при МЗС України й стала магістром зовнішньої політики. Ще одну освіту – юридичну – вона здобувала заочно в тому ж університеті Шевченка, який завершила в 2012 році.

Кар'єра

Після закінчення журфаку Геращенко працювала за спеціальністю. Спочатку на "УТ-1" (зараз – Суспільне), а пізніше на телеканалах "Інтер" і "Профі ТВ".

Безпосередньо у велику політику Геращенко потрапила в 2005 році, коли стала прессекретаркою Президента України Віктора Ющенка. Щоправда, на цій посаді вона пропрацювала лише півтора року, а пізніше, кілька місяців у 2006-му, побула президенткою інформаційного агентства УНІАН.

Із 2007 року й до сьогодні вона незмінно працює народною депутаткою України, балотувалася від кількох політичних партій: "Наша Україна – Народна самооборона", УДАР Віталія Кличка, "Блок Петра Порошенка" та "Європейська Солідарність".

Протягом 2014-2019 років Ірина Геращенко була Уповноваженою з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, а також кілька років встигла пропрацювати першою заступницею тодішнього голови Верховної Ради Андрія Парубія.

Скандали

За довгі роки своєї політичної кар'єри Ірина Геращенко неодноразово піддавалася критиці в журналістських колах насамперед під час роботи на президента Ющенка, мовляв, за відстоювання інтересів свого шефа, щоправда, це фактично й було її роботою.

Деякі ЗМІ говорять, що Геращенко час від часу займалася лобіюванням інтересів чоловіка-бізнесмена в парламентських і провладних колах, кумівстві та розв'язанні особистих і професійних питань через своїх впливових друзів. Однак жодних конкретних прикладів у медіа не наводиться.

Один із перших гучних публічних скандалів за участю Ірини Геращенко стався наприкінці 2018 року. Під час засідання Верховної Ради вона вимагала вивести із зали нардепа від "Батьківщини" Сергія Власенко. Тоді парламент голосував за введення надзвичайного стану після атаки росіян на українські військові кораблі в Керченській протоці, й між Власенко й Геращенко виникла сварка, під час якої він обізвав її "підстилкою".

Після приходу до влади Володимира Зеленського та партії "Слуга народу" Ірина Геращенко стала ледь не головною скандалісткою українського парламенту. До початку повномасштабної війни вона непримиренно й вкрай агресивно висловлювалася на адресу шостого президента Зеленського та його політсили. Геращенко порівнювала "слуг" із "зеленими чоловічками", називала їх "гітлерюгендом", а одну із поїздок депутатів "СН" на фронт прокоментувала вкрай критично: "Дурне поїхало в турне".

Потрапила Геращенко в заголовки ЗМІ й після того, як свого часу встала на захист скандальної екс-голови НБУ Валерії Гонтаревої, яку вона назвала першим політичним біженцем нової влади.

У 2019 році Геращенко потрапила в скандальну ситуацію з прикрасами в залі парламенту. Її під час виступу лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко журналісти зняли за приміркою браслета. Для цього нардеп із колегою пройшла за колону. Журналісти "УП" запідозрили, що прикраси на шиї Геращенко належать легендарному бренду Van Cleef&Arpels, який коштує 10 тис. доларів. Нардеп одразу ж спростувала цю інформацію.

В лютому 2021 року Ірина Геращенко покинула прямий ефір телевізійної програми "Свобода слова", звинувативши тодішнього спікера української делегації у Тристоронній контактній групі, яка вела перемовини щодо війни на Донбасі, Олексія Арестовича в сексизмі. Причиною стали його висловлювання на адресу "Євросолідарності". Він заявив, що партія "опустилася" у своїй поведінці до рівня "жіночої ПТУшної общаги".

Влітку того ж року Геращенко не змогла пояснити скандал довкола експрезидента Петра Порошенка через так звані "плівки Медведчука" та натомість посперечалась із ведучою Наталією Мосейчук.

Восени 2024 року блогер Сергій Іванов написав, що Ірина Геращенко за часів своєї журналістської кар’єри на "Інтері" начебто відбілювала вбивць Гонгадзе та знімала фейкові репортажі, щоб приховати його вбивство. Також блогер наводить відео одного з таких репортажів, де розповідається про те, що Гонгадзе бачили після зникнення у Львові.

Сім'я

Ірина Геращенко – заміжня. Її чоловік – бізнесмен Антон Зацепін. Про нього практично нічого не відомо. Його компанія "Сіньвей Україна" займається консультуванням із питань комерційної діяльності та управління. Також Зацепін є кінцевим бенефіціаром компаній "Ю ей Кепіталз", SkyNet Global Vision і ТОВ "Пояс та шлях Україна". Геращенко разом із чоловіком на публічних заходах не з'являється. Пара має двох доньок Ольгу та Софію, а також сина Олександра.

Статки

Подружжя Ірини Геращенко та Антона Зацепіна мають дві квартирі в Києві на 35 і 143 "квадрати", велику дачу на 320 "квадратів" та 1 тис. "квадратів" землі на Київщині. Їздить Геращенко на LEXUS RX200t (2015 року), а чоловік на Ford Explorer (2013 року випуску).

Має нардеп також і низку цінних картин, годинник із коштовним камінням фірми Piaget, коштовні підвіски, обручки, сережки, кулон та брошки фірми Chopard.

За 2023 рік Ірина Геращенко як народний депутат заробила 690 тис. грн, на місяць це в межах 57,5 тис. грн. Її чоловік отримав понад 3,3 млн грн доходів від бізнесу та понад 2,4 млн грн за погашення державних облігацій.

На рахунках у банках та в готівці подружжя на двох загалом має понад 213 тис. доларів у різних валютах. Іще 137 тис. доларів Антон Зацепін залишив на зберігання третім особам та позичив комусь 30 тис. доларів та 1,9 млн грн.


09 грудня 2024
Скільки "коштує" суддя Печерського суду?
Держава захистила військових та їхні родини від судових тяжб під час воєнного стану, але чомусь для судді Новака закон не писаний
05 грудня 2024
Чому Міністерство єдності на чолі з Чернишовим не зможе повернути додому мільйони українців
В Україні з’явилась нова державна структура, головною метою якої є повернення українців додому. Новостворене Міністерство національної єдності очолив опальний екс-очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов...
29 листопада 2024
Що очікує українців у грудні: "тисяча Зеленського", підвищені податки та нові правила бронювання від мобілізації
Перший місяць зими принесе українцям багато нововведень і насамперед це стосується підвищення податків — оновлення в цій фіскальній частині набудуть чинності вже з 1 грудня. Також для бізнесу запровад...
23 листопада 2024
Що не так із Планом стійкості від Зеленського
На тисячний день повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді План стійкості. План охоплює фактично всі сфери життя держави та суспільства, формулює...
У Харкові біля відділу поліції підірвали вибуховий пристрій
09 грудня 2024, 22:20
Реальні переговори будуть, але не між Києвом і Москвою
09 грудня 2024, 22:06
На Київщині легковик врізався у маршрутку з пасажирами: є постраждалі
09 грудня 2024, 21:25
Україна повернула сина військовослужбовиці, який три роки залишався в окупації на Луганщині
09 грудня 2024, 20:50
Голова АМКУ Павло Кириленко незаконно збагатився на понад 72 млн грн, — НАБУ
09 грудня 2024, 20:20
Російські війська вдарили дроном по цивільній автівці в Херсоні: водія госпіталізували
09 грудня 2024, 19:49
На Дніпропетровщині росіяни атакували машину ремонтної бригади ДТЕК
09 грудня 2024, 19:10
РФ заявила про передачу тіл загиблих під час падіння Іл-76 українських військових: що відомо
09 грудня 2024, 18:45
На кордоні з Румунією у горах за допомогою собаки затримали втікачів
09 грудня 2024, 18:14
ТЦК та СП можуть виконувати завдання з мобілізації без поліції, — МВС
09 грудня 2024, 18:00
 
Негода В'ячеслав Андронович
Начальник Тернопільської ОВА
Борзов Сергій Сергійович
Екс-начальник Вінницької ОВА
Чернишов Олексій Михайлович
Голова Міністерства національної єдності
Всі досьє »