Чайка Ігор Леонтійович
Профіль у Facebook
Профіль в Instagram
Канал у Telegram
Народився 16 грудня 1964 року в місті Ковель Волинської області.
Освіта
У 1982 році закінчив Любомльську середню школу №1 із золотою медаллю. Того ж року вступив на факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка.
Із 1983-го до 1985 року проходив строкову службу в армії. Після демобілізації продовжив навчання та отримав диплом із відзнакою за спеціальністю Журналіст.
Кар’єра і бізнес
У 1989 році почав працювати кореспондентом газети "Робітниче слово" заводу "Ковельсільмаш".
Із 1991 року працював редактором Телевізійного центру "Ковель".
Із 2006 року працював завідувачем кореспондентського пункту в місті Ковелі філії Національної суспільної телекомпанії України "Регіональна дирекція UA:Волинь".
Із квітня 2018 року – працював кореспондентом цього ж видання.
Політичний бекграунд
Під час місцевих виборів у жовтні 2020 року був обраний мером Ковеля (Волинська область). Балотувався від партії "За майбутнє". Одночасно також викладає у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.
Сім'я
Одружений. Дружина – Ольга Чайка, працює головою центру надання адміністративних послуг у Ковелі. Дочка – Олена.
Декларація
У 2023 році міський голова Ковеля отримав майже 760 тисяч гривень заробітної плати. Тобто в середньому за місяць роботи йому нараховували трохи більше 63 тисяч гривень. Однак це не єдина робота Ігоря Чайки – він має ще одну та працює у Волинському національному університеті імені Лесі Українки. Там йому нарахували понад п'ять тисяч гривень зарплати. Ще 100 тисяч гривень він отримав від надання майна в оренду.
На рахунках у банку в міського голови є понад 307 тисяч гривень та 2 долари. Готівкою кошти він вочевидь не зберігає, оскільки в декларації за 2023 рік жодних сум не вказав.
Дружина мера – Ольга Чайка – працює у ЦНАПі міста Ковель. За рік роботи їй нарахували понад 368 тисяч гривень. Виходить, що в середньому за місяць жінка отримувала близько 30 тисяч. Був у неї й дохід від продажу нерухомості – майже 260 тисяч гривень та кошти від оренди – трохи більше 2 тисяч гривень.
Ольга Чайка сумарно тримає на банківських рахунках майже 33 тисячі гривень та 765 доларів. Готівкою жінка зберігає рівно 200 тисяч гривень.
Станом на 2023 рік мер Ковеля володіє чотирма земельними ділянками. Одна з них належить йому повність, а інші три перебувають в частковій власності. Крім того, Ігор Чайка володіє ще й торгово-офісним приміщенням у Ковелі на 66 "квадратів".
Є у власності пана Ігоря й квартира. Вартість житла, згідно з декларацією, становить лише близько 10 тисяч гривень, а його площа – майже 50 "квадратів".
Що ж до дружини Ольги, то у 2022 році вона стала власницею чотирьох земельних ділянок. Пані Ольга є власницею двох квартир у Ковелі. Перша, площею 52 метрів квадратних, з'явилась ще у 2021 році, її вказана у декларації вартість – 70 тисяч гривень. Вартість іншої не вказана, але відомо, що її площа 53,7 "квадратів" й опинилась вона у власності жінки у травні 2022 року.
Також в Ігоря Чайки є два незавершених будівництва – квартира, загальна площа якої становить 155 "квадратів", та господарська будівля на майже 40 "квадратів".
Скандали
Під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року Ігор Чайка отримав 3019 голосів виборців (16,59%) і на 84 голоси випередив свого опонента, кандидата від "Слуги народу" Олега Унігу, який набрав 2935 голосів виборців (16,13%). 368 бюлетенів визнали недійсними. Після оголошення результатів Олег Уніга заявив, що не погоджується з результатами підрахунку, оскільки, як він вважає, відбувалися фальсифікації, та оголосив намір оскаржувати їх у суді. Натомість Ігор Чайка спростовував цю інформацію і запевняв, що його виборча кампанія була максимально чесною. До речі, в кандидата Чайки було чимало якісних відеороликів, витрати на які не були відображені у звіті про використання коштів виборчого фонду.
У 2021 році в Ковелі взялися ремонтувати тротуар на центральній вулиці Незалежності. Але замість відкритого тендеру посадовці міської ради розділили тротуар на чотири відрізки і на кожен провели окрему закупівлю. В результаті вартість ремонту сягнула 6,2 мільйона гривень, а підряд отримала компанія партійних соратників мера – фірму "Бетон Брук Сервіс", директором якої є однопартієць Чайки Сергій Стрихарчук. Загалом ця фірма часто перемагає у місцевих закупівлях. Якщо впродовж 2016-2018 років вони отримали у Ковелі 8 підрядів на 6 мільйонів гривень, то після перемоги висуванця партії "За Майбутнє" Ігоря Чайки на виборах у 2020 році, із "ББС" лише впродовж 2021 року уклали договорів уже на майже 30 мільйонів гривень.
Фактчекери місцевого проєкту Infocrime Lutsk неодноразово фіксували в медіа регіону низку матеріалів про мера Ковеля Ігоря Чайку, які містять ознаки замовності.
- 20:44 21 листопада Росіяни скинули дві авіабомби на Костянтинівку: шестеро людей поранені
- 20:32 21 листопада Путін знов погрожує Заходу, але б'є по Україні: логіка терору
- 20:08 21 листопада Після удару міжконтинентальною ракетою по Дніпру Путін виступив з заявою
- 19:48 21 листопада У Чугуєві на Харківщині затримали чоловіка, який спалив військове авто
- 19:15 21 листопада Скандальній очільниці Хмельницької МСЕК Крупі зменшили заставу на 200 млн гривень
- 18:46 21 листопада Внаслідок ударів по Дніпру та Кривому Рогу постраждали 34 людини