UA | RU
09 грудня 2022, 19:08

Тепер рішення за Радою. Україна вже скоро може остаточно позбутися УПЦ МП

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує ухвалити парламенту в першому читанні законопроєкт про заборону діяльності в Україні російської православної церкви та пов’язаних із нею релігійних організацій
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує ухвалити парламенту в першому читанні законопроєкт про заборону діяльності в Україні російської православної церкви та пов’язаних із нею релігійних організацій
Фото з відкритих джерел

Документ передбачає встановлення заборони діяльності російської православної церкви на території України, релігійних організацій, які безпосередньо або як складові частини іншої релігійної організації входять до структури РПЦ, а також релігійних центрів, що входять до складу чи визнають підлеглість у канонічних, організаційних, інших питаннях РПЦ.

Також у проєкті зазначається, що всі правочини, пов’язані з використанням майна (оренди, найму, лізингу тощо), строк дії яких не закінчився, укладені між резидентами України з відповідною забороненою іноземною релігійною організацією, а також з юридичними особами, власником, учасником, акціонером яких вона є, припиняються достроково.

Окрім того, пропонується визначити особливості найменування релігійних організацій, зокрема можливість релігійної організації використовувати в своїй назві (як повній, так і скороченій), найменуванні слово "православний" або "православна" у відповідних відмінках виключно у випадку, якщо ця релігійна організація у канонічних та організаційних питаннях підлегла Православній Церкві України.

Інші важливі законопроєкти

Своєю чергою член гуманітарного парламентського комітету, народний депутат від фракції "Європейська Солідарність" Володимир В’ятрович у Facebook поінформував, що на комітетському засіданні в п’ятницю було рекомендовано Раді ухвалити ще низку важливих законопроєктів щодо захисту національної безпеки у релігійній сфері.

Зокрема, проєкт закону №8262, який спрощує процедуру переходу православних громад у підлеглість Православної Церкви України та передбачає припинення використання московською церквою державного і комунального майна.

Проєкт постанови №8012, що передбачає звернення Верховної Ради до уряду з вимогою вирішити питання про передачу споруд Києво-Печерської та Почаївської Лавр у користування ПЦУ.

Законопроєкт №7403, який позбавляє московську церкву статусу неприбуткової організації і податкових пільг. А також проєкт закону №8217, який передбачає підготовку військових капеланів у військових навчальних закладах та на військових факультетах вишів.

Нагадаємо, що Служба безпеки України впродовж останніх тижнів проводить обшуки в церквах, які належать до Української Православної Церкви (московського патріархату). У ході цих обшуків виявляють проросійську літературу, мільйони готівки російськими рублями та осіб з радянськими документами.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook