UA | RU
18 червня 2024, 09:45

На перезапуск Запорізької АЕС підуть роки, – Галущенко

фото: facebook.com/zapnpp

Внаслідок продовження російської окупації ситуація на Запорізькій АЕС погіршується і після повернення під контроль України для її відновлення і перезапуску знадобляться роки

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко під час онлайн-засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 17 червня, передає RegioNews.

Галущенко зазначив, що мова йде, перш за все, про деградацію обладнання.

"Друга проблема – у зв'язку з підривом Каховської дамби є питання, яким чином ми забезпечимо воду на станції, якщо теоретично ми її запустимо. Третя – вийшов термін експлуатації палива", – додав міністр.

"Умовно, якщо ми отримаємо станцію, скільки часу треба, щоб її привести в робочий стан і працювати шістьома блоками, оцінити дуже складно. Але, за сьогоднішніми оцінками, це не місяці. На жаль, це роки", – зазначив він.

Росіяни окупували Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року. Відтоді там постійно перебуває особовий склад і військова техніка, яку загарбники зберігають у машинних залах і час від часу виводять на позиції для обстрілу територій Нікопольського району Дніпропетровської області.

На станції працює моніторингова місія МАГАТЕ, яка має стежити за тим, аби АЕС не використовували як військову базу, не атакували станцію та не вели вогонь з неї, а також не переривали зовнішні джерела електропостачання. Однак знеструмлення на АЕС відбуваються постійно.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські окупанти використовують ударні дрони над ядерними реакторами захопленої Запорізької АЕС. Відповідний відеодоказ отримала українська розвідка.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
На Харківщині окупанти атакували маршрутку
11 лютого 2026, 13:45
Без їжі, води та зв'язку: у Києві жінка на два тижні покинула 14-річного сина у тяжкому стані
11 лютого 2026, 13:40
У Богодухові оголосили триденну жалобу за загиблими через російські удари
11 лютого 2026, 13:26
У Чернівецькій області на кордоні з Румунією зупинили контрабанду електронних сигарет
11 лютого 2026, 13:19
Кар'єрна консультація: у Дніпрі ветерани отримали поради, як знайти роботу після служби
11 лютого 2026, 12:54
На Київщині посадовець Нацгвардії крав військове майно та здавав його у ломбарди
11 лютого 2026, 12:52
ЦПК звинуватив Фінмоніторинг у затягуванні розгляду запитів НАБУ
11 лютого 2026, 12:40
У Києві ексбухгалтерку Дарницької РДА судитимуть за привласнення майже 2 млн грн
11 лютого 2026, 12:28
Не зафіксував вручення повістки на відео: на Хмельниччині оштрафували військового ТЦК
11 лютого 2026, 12:15
У Києві батько та син влаштували сімейний бізнес на ухилянтах
11 лютого 2026, 12:00