З України хотів втекти колаборант, який допомагав окупантам катувати українців у Запорізькій області
![](https://regionews.ua/static/img/p/h/photo_2024_02_08_10_07_51_605x320.jpg)
Правоохоронці запобігли втечі з України колаборанта, який входив до складу окупаційного "мвс рф" у тимчасово захопленій частині Запорізького регіону. Зловмисник брав участь в ув’язненні місцевих учасників руху опору
Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає RegioNews.
Зловмисника затримали у Львові, куди він приховано прибув для подальшого виїзду до Євросоюзу.
Фігурантом є мешканець Василівського району, що на Запоріжжі, який у червні 2022 року вступив до рядів окупаційного "райвідділу поліції”. Там його призначили "дільничним відділу у справах неповнолітніх”. На цій "посаді” колаборант виконував завдання кремля щодо придушення спротиву загарбникам.
Для цього зловмисника включили до складу "каральних загонів”, які викрадали місцевих жителів прямо посеред вулиці або з власних осель. Потім рашисти відвозили людей до російських катівень, де піддавали жорстоким тортурам, у тому числі з використанням електричного струму.
Також колаборант разом із озброєними окупантами грабував помешкання місцевих жителів під виглядом обшуків. У громадян викрадали гроші, одяг, оргтехніку та інше приватне майно.
Крім того, фігуранта залучали до охорони окупаційних "виборчкомів” під час проведення псевдореферендуму рф щодо "приєднання” регіону до складу країни-агресора.
Однак наприкінці 2023 року зловмисник виїхав до Львова як внутрішньо переміщена особа з тимчасово окупованої території на півдні України. У місті чоловік оселився у своїх родичів і готувався нелегально перетнути кордон у напрямку сусідньої країн ЄС.
Зловмиснику повідомили про підозру за ч. 7 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність).
Наразі він перебуває під вартою. Йому загрожує до 15 років тюрми.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Харківській області депутат добровільно пішов на співпрацю із загарбниками. Він обіймав посаду "заступника голови" окупаційної адміністрації.
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)