UA | RU
14 листопада 2023, 16:24

На Запорізькому напрямку нацгвардійці взяли в полон чотирьох окупантів

Фото: Facebook

Бійці 3017 військової частини Національної гвардії України на Запорізькому взяли в полон чотирьох військовослужбовців армії рф

Про це йдеться у повідомленні Східного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України, інформує RegioNews.

Бійці військової частини 3017 НГУ на Запорізькому напрямку поповнили обмінний фонд чотирма військовослужбовцями РФ.

Зазначається, що це результат однієї зі спроб противника відновити втрачені позиції на Запорізькому напрямку.

Вилучені документи свідчать, що троє загарбників – зі 136-ї окремої мотострілецької бригади РФ, та ще один – з 1430-го мотострілецького полку територіальних військ Російської Федерації. Двоє з них — контрактники.

В НГУ зазначають, що полонені говорили завченими фразами, мовляв, прибули в Україну, нібито захищати мирне населення від "нацистів" та звільняти "свої" землі. Водночас намагалися переконати українських захисників, що вони служать менше, ніж рік, і за цей час не отримали належної бойової підготовки та не воювали, що підрозділи морально розкладаються та не мають мотивації виконувати штурмові дії.

Один із полонених розповів, що вже відмовлявся від участі у бойових діях, після чого був відправлений на "яму", і що на фронт повернувся через страх тюремного ув’язнення.

За словами затриманих, росіян мобілізують, погрожуючи кримінальною відповідальністю за відмову від участі у так званій "спецоперації" строком від 8 до 15 років позбавлення волі, натомість обіцяють перспективу швидкого збагачення та соціальні гарантії.

Нагадаємо, раніше військові ЗСУ знищили вже третю російську систему радіоелектронної боротьби "Свет-КУ".

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
13 липня 2026
"Я така сама людина!": з якими труднощами тяжкопоранені ветерани стикаються в мирному житті
Відсутність уваги з боку органів влади, недостатня пенсія та нерозуміння з боку громадськості. Ветерани, які отримали інвалідність на фронті, розповіли про особливості їх адаптації до цивільного життя
09 липня 2026
Бунт проти ТЦК у Львові. Чим загрожують Україні подібні протести
Радикалізація українського суспільства і, у відповідь, силових структур може призвести до того, що демократичну Україну знищить не Кремль, а самі українці, як прості громадяни, так і обрана ними влада
01 липня 2026
Корупційний марафон. Що відомо про нові справи НАБУ проти нардепів від "Слуги народу"
Верховна Рада IX скликання увійде в історію великою кількістю корупційних скандалів та кримінальних справ
26 червня 2026
Замінована країна. Чи можна повернути життя на "мертві землі"
Україна є найбільш замінованою країною світу: до 20% всієї величезної території забруднено вибухонебезпечними предметами. Про те, як люди виживають за таких умов, і які заходи варто було би вжити для ...
На Вінниччині вчителі врятували дитину від вітчима-ґвалтівника
14 липня 2026, 19:39
У Запоріжжі чоловіка відправили за ґрати через хабар за коноплю
14 липня 2026, 19:35
У Полтаві чоловік заради відстрочки "зробив дітей молодше"
14 липня 2026, 19:05
Жахливі знущання протягом років: у Львові засудили чоловіка, що ґвалтував малолітню доньку
14 липня 2026, 18:53
Зберігав та поширював дитячу порнографію: львівського посадовця взяли під варту
14 липня 2026, 18:34
У Херсоні окупанти атакували дронами маршрутку та приватне авто
14 липня 2026, 18:07
Металевими ножицями у груди: на Харківщині жінка намагалася вбити знайомого
14 липня 2026, 17:52
ДТП у Черкасах: мотоцикліст потрапив до лікарні після зіткнення з "Renault"
14 липня 2026, 17:45
У Києві на території підприємства знайшли бойову частину та уламки ракети
14 липня 2026, 17:35
Авіаудар по Харківщині: загинула жінка, четверо людей постраждали
14 липня 2026, 17:29