UA | RU
18 вересня 2022, 14:44

На території Запорізької АЕС перебувають 500 російських військових — Зеленський

Фото: з відкритих джерел

На території Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) наразі перебувають 500 російських військових

Про це президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю Reuters, передає RegioNews.

"На окупованій Запорізькій атомній електростанції сьогодні перебувають 500 бойовиків", - наголосив глава держави.

Він знову згадав висновки МАГАТЕ, згідно з якими для нормального функціонування ЗАЕС Росія має повністю демілітаризувати територію. І це, переконаний Зеленський, не забезпечить повну безпеку. Наразі жоден із шести блоків станції не працює.

"Не працює ціла електростанція, шість блоків, в момент енергетичної кризи не лише в Україні, але й у Європі, коли ми можемо постачати дешеву електрику звичайним людям у Європі. Росія каже: ми тут ні до чого, це санкції, вони впливають на ціни на електрику. Ось вам приклад. Окупували станцію, загрожують ядерною кризою, відключили повністю, станція не генерує дешеву електрику для Європи. Польща хоче, Румунія хоче, Молдова… Всі хочуть, і ми можемо допомогти державам. Вони (росіяни. - Ред.) все це роблять спеціально. Хто вони? Терористи. Тому ми і боремося з тероризмом", - підкреслив глава держави.

Водночас, на думку глави держави, піти на ту чи іншу угоду з Кремлем – це "найгірший результат". "Це тоді точно початок третьої світової війни. Не може бути діалогу з людьми, які загрожують ядерною зброєю", - упевнений Зеленський.

Нагадаємо, найбільшу атомну електростанцію в Європі, Запорізьку АЕС, російські окупанти захопили після боїв в Енергодарі 4 березня. Будівлі ЗАЕС були пошкоджені російським обстрілом у кількох місцях, а працівники станції опинилися в полоні.

Через пожежу, що спалахнула внаслідок обстрілів російських окупаційних військ біля Запорізької АЕС 5 вересня, було відімкнено останню лінію електропередач, яка з’єднувала станцію з енергосистемою України. Також був від’єднаний від мережі шостий енергоблок. 11 вересня Запорізьку атомну електростанцію повністю зупинили.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
29 грудня 2025
Рік жили без світла: як українці адаптуються до життя на прифронтових територіях
Тривалі відключення електроенергії, проблеми з теплом, водою та зв'язком. Для багатьох жителів України це стало звичним явищем в нинішньому опалювальному сезоні. І з настанням морозів становище може п...
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
"Працівник банку" ошукав жінку з Тернопільщини на понад 122 тис. грн
30 грудня 2025, 08:16
На Херсонщині через обстріли загинули дві людини, ще дві – поранені
30 грудня 2025, 08:05
Кульмінація і криза переговорного процесу
30 грудня 2025, 07:57
Смертельна ДТП з маршруткою на Київщині: кількість жертв та постраждалих збільшилась
30 грудня 2025, 07:48
Сирський: Чисельність ЗСУ за мирним планом достатня для відсічі агресії
30 грудня 2025, 07:45
Росіяни атакували безпілотниками Дніпропетровщину: виникла пожежа, постраждала жінка
30 грудня 2025, 07:35
25 кг канабісу і мільйони гривень: на Тернопільщині затримали наркоторговців
30 грудня 2025, 07:29
На Рівненщині пʼяний водій легковика в'їхав у паливну колонку АЗС
30 грудня 2025, 07:27
У Покровську окупанти розстріляли сімох мирних мешканців – Лубінець
30 грудня 2025, 07:22
Втрати РФ станом на 30 грудня 2025: Генштаб оновив дані
30 грудня 2025, 07:15