UA | RU
11 квітня 2024, 12:24

Підрив гранат у сільраді на Закарпатті: справа предана до суду, депутату загрожує довічне

фото: ОГП

Правоохоронці завершили розслідування у справі про підрив гранат під час засідання сільради на Закарпатті. До суду переданий обвинувальний акт

Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає RegioNews.

Нагадаємо, 15 грудня 2023 року депутат Сергій Батрин підірвав у сесійній залі Керецьківської сільради три бойові осколкові гранати РГД-5 та Ф-1.

Внаслідок вибухів 26 громадян включно з депутатом-підривником отримали травми різних ступенів тяжкості. Двоє поранених згодом померли.

За даними слідства, у той день фігурант намагався вплинути на ухвалення рішень з кадрових та бюджетних питань, які приймало керівництво громади. Однак, не досягнувши "бажаного" результату, він ненадовго залишив приміщення сесійної зали, щоб привести вибухові боєприпаси в бойову готовність.

Повернувшись назад, зловмисник дістав їх з кишень куртки та почергово кинув на підлогу приміщення, де перебував майже повний склад депутатського корпусу сільради.

Слідчі скерували до суду обвинувачення на підривника за двома статтями КК України:

  • ⁠ч. 3 ст. 258 (терористичний акт, що призвів до загибелі людей);
  • ⁠ч. 1 ст. 263 (носіння, зберігання, придбання вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Київщині судитимуть розбійників, які кинули гранату у поліцейських, тікаючи з місця злочину.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
26 червня 2026
Замінована країна. Чи можна повернути життя на "мертві землі"
Україна є найбільш замінованою країною світу: до 20% всієї величезної території забруднено вибухонебезпечними предметами. Про те, як люди виживають за таких умов, і які заходи варто було би вжити для ...
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей