UA | RU
22 лютого 2020, 13:59 339

Вчені довели факт зараження коронавірусом від носія без симптомів хвороби

Коронавірус може передаватися від безсимптомного носія, що ускладнює профілактику захворювання COVID-19, йдеться в дослідженні вчених з КНР
Коронавірус може передаватися від безсимптомного носія, що ускладнює профілактику захворювання COVID-19, йдеться в дослідженні вчених з КНР

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на видання Гордон.

20-річна мешканка Уханя заразила п'ятьох своїх родичів в Аньяні близько 700 км від епіцентру коронавирусної інфекції при тому, що у неї не виявлені ніякі симптоми зараження. Цей випадок 21 лютого описали китайські вчені Бай Янь, Яо Линшэн і Вей Тао в спеціалізованому виданні Journal of the American Medical Association.

Як вважають автори, вони знайшли докази того, що вірус SARS-CoV-2 може поширюватися безсимптомним носієм, що значно ускладнює профілактику захворювання COVID-19.

Молода жінка приїхала з Уханя в Аньян 10 січня. Між 23-м і 26 січня у п'яти членів її сім'ї, чотирьох жінок і чоловіка, вік – від 42 до 57 років, розвинулися симптоми коронавирусной інфекції. Одна пацієнтка була госпіталізована у вкрай важкому стані, ще двоє – у тяжкому. Факт їх контакту з будь-яким іншим можливим носієм вірусу виключався.

Приїжджу з Уханя родичку хворих ізолювали. У неї не було підвищеної температури, лихоманки, шлунково-кишкових або респіраторних симптомів, включаючи кашель і біль у горлі. Комп'ютерна томографія не показала відхилень.

Тести на SARS-CoV-2, між тим, дали позитивний результат для всіх шести членів сім'ї, включаючи жінку з Уханя. Інкубаційний період вірусу в її випадку склав 19 днів, зазначили вчені.

Механізм, з допомогою якого безсимптомні носії можуть переносити і передавати коронавірус, викликає COVID-19, потребує подальшого вивчення, наголошується в дослідженні.

31 грудня 2019 року в китайському місті Ухань вперше був підтверджений новий тип коронавіруса SARS-CoV-2, який викликає атипову пневмонію (спочатку вірус отримав назву 2019-nCov).

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я назвала спалах коронавіруса надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.

До початку доби 22 лютого в Китаї від хвороби COVID-19, викликається коронавірусом, померло 2345 осіб, інфіковано 76 288.

За даними Всесвітньої організації здоров'я, станом на 21 лютого в 26 країнах, крім Китаю, зафіксовано 1200 випадків зараження коронавірусом, у восьми випадках хвороба закінчилася летальним результатом.

На території України випадків зараження не зареєстровано.


Труш Володимир
Голова Тернопільської обласної державної адміністрації
Габінет Дмитро
Голова Хмельницької обласної державної адміністрації
Коваль Віталій
Голова Рівненської обласної державної адміністрації
Всі досьє »