UA | RU
09 листопада 2015, 13:10 12

У роботі «Укргазвидобування» виявлені порушення на суму 1939,9 млн гривень

09 листопада 2015, 13:10 12
Як повідомила громадська організація "Депутатський контроль" RegioNews у роботі ПАТ «Укргазвидобування» було виявлено порушення на суму 1939,9 мільйонів гривень. Лише за 2015 рік підприємство провело сумнівних операцій на 106 мільйонів. 
Як повідомила громадська організація "Депутатський контроль" RegioNews у роботі ПАТ «Укргазвидобування» було виявлено порушення на суму 1939,9 мільйонів гривень. Лише за 2015 рік підприємство провело сумнівних операцій на 106 мільйонів. 

Про це Державна фінансова інспекція повідомила народного депутата, члена МДО «Депутатський контроль» Максима Полякова, зазначають у прес-службі. Як відзначають у ДФІ, більшість порушень за 2015 рік складають підозрілі тендери, про які «Депутатський контроль» неодноразово повідомляв раніше. А за період з 2012 по 2014 роки підприємство має порушень на 1939,9 мільйонів гривень. Серед них – витрати на інформаційно-консультаційні і консалтингові послуги, заниження орендних ставок при оренді свердловин, тощо. Державна фінансова інспекція бачить підстави і для подальших перевірок.

Водночас ПАТ «Укргазвидобування» не лише ігнорує вимоги аудиторів, а і стверджує, що компанія не зобов’язана виконувати законодавство про державні закупівлі. За версією посадовців, «Укргазвидобування» належить не державі, а іншій акціонерній компанії – «Нафтогаз України». Під цим приводом вони розробили власний порядок проведення закупівель замість передбаченого законом. «Ці заяви суперечать логіці, і відповідну оцінку їм уже дав Окружний адміністративний суд міста Києва. Справді, акції товариства належать «Нафтогазу України», але ж і сам «Нафтогаз» стовідсотково належить державі. Відповідно, усіма акціями «Укргазвидобування» володіє усе-таки держава, тому кошти на підозрілі тендери витрачаються з українського бюджету», – зазначив Максим Поляков.

За словами народного депутата, негайного розслідування також вимагають імовірні порушення закону при видобутку і реалізації газу. Саме на «Укргазвидобування» станом на 2015 рік припадає 74,9 видобутку – це приблизно 10871 млн кубометрів. Відповідно до отриманої офіційної інформації, його використання з незрозумілих причин зменшилося удвічі. При цьому експорт газу у 2015 році не здійснювався – цьому також є офіційне підтвердження. Відповідно, виникають підозри, що інша частина пального була незаконно привласнена посадовцями або ж просто відсутня у свердловинах. Як відзначають у ДФІ, компанія не забезпечує умови для проведення операційного аудиту та працює без законно затвердженого фінансового плану. Це призводить до неможливості контролювати роботу підприємства.

 


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook