UA | RU
18 лютого 2026, 12:19

Неякісні балістичні окуляри для ЗСУ на понад 154 млн грн: постачальнику повідомили про підозру

Фото: ОГП

Підозру отримав директор одного з приватних підприємств за привласнення бюджетних коштів під час постачання Міноборони неякісних захисних окулярів для ЗСУ

Про це інформує RegioNews із посиланням на Офіс генпрокурора.

Щоб формально відповідати вимогам закупівлі, компанія надала сертифікат відповідності від німецького виробника. Це дозволило їй у квітні 2023 року укласти державний контракт на постачання 100 тисяч одиниць продукції.

Товари були поставлені та прийняті Міноборони. Супровідна документація, зокрема щодо випробувань, відповідала вимогам. Пізніше з’ясувалося, що до України вказане ТОВ завезло лише 200 таких балістичних окулярів-масок від офіційного іноземного виробника. Походження решти товару наразі невідоме, однак всю партію поставили під виглядом оригінальної німецької продукції.

Проведені комплексні судекспертизи відібраних зразків підтвердили невідповідність вимогам якості щодо захисту від балістичних та механічних уламків. Під час випробувань окуляри-маски прострілювалися, тоді як оригінальна продукція німецького виробника мала витримувати такий вплив.

Директору підприємства повідомили про підозру у заволодінні майном в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України). Сума завданих збитків становить 154,8 млн грн.

Підозрюваний перебуває за кордоном. Вживаються заходи щодо оголошення його у розшук.

Зазначається, що фігурант цієї справи виїхав за межі України одразу після того, як у січні цього року оголосили підозру керівнику іншого комерційного підприємства за подібні схеми постачання. Обидві компанії підконтрольні одній особі. У попередньому випадку йшлося про постачання понад 40 тисяч одиниць балістичних окулярів та окулярів-масок на суму майже 60 млн грн. Підозрюваного оголосили у міжнародний розшук.

Нагадаємо, на Хмельниччині керівництво підрозділу ДСНС отримало підозри через закупівлю 1730 комплектів неякісного захисного спорядження для рятувальників на понад 14 млн грн.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
03 квітня 2026
В очікуванні виборів: як змінюються політичні розклади на Полтавщині
"Довіра" нарощує м'язи, "За майбутнє" шукає своє майбутнє, а у партії влади точаться підкилимні війни
31 березня 2026
Ідентифікуй себе на камеру: як літні українці змушені боротися за пенсії
До 1 квітня пенсіонери, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), ризикують зіткнутися з "заморожуванням" пенсій якщо не підтвердять, що не отримують виплати з РФ
30 березня 2026
Історія із U420. Як "сувеніри з кайфом" спровокували погроми по усій країні
Один із вітчизняних бізнесів, який стрімко розвивається у нинішніх складних умовах, викликав певні підозри у журналістів. І виявилося, що все не так просто і однозначно…
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
Панорамний знімок зубів: сучасна діагностика для здорової усмішки
05 квітня 2026, 19:55
В Івано-Франківську поліцейський збив пішохода і втік з місця ДТП
05 квітня 2026, 19:10
Ремонт міжнародних трас в Україні: роботи планують завершити до 1 травня
05 квітня 2026, 18:27
У Нікополі дрон атакував цивільне авто: водій загинув, дружина у важкому стані
05 квітня 2026, 17:57
У Львові дитина бавилася запальничкою – загорілася квартира
05 квітня 2026, 17:37
Влучання "Шахеда" у Харкові: пошкоджені багатоповерхівки, є постраждалі
05 квітня 2026, 16:50
На Дніпропетровщині знову з'явилися ворожі листівки з погрозами
05 квітня 2026, 16:14
Мемуари Столтенберга і тіньові переговори з Росією: що відомо
05 квітня 2026, 15:42
У Херсоні ворожий дрон поцілив у поліцейську автівку: є загиблий
05 квітня 2026, 15:22
Українські дрони атакували порт "Транснефть" і об'єкти "Лукойлу" в РФ
05 квітня 2026, 14:49