UA | RU
06 грудня 2024, 18:25

Україну можуть поділити на зони за відключеннями світла, – ЗМІ

фото: pixabay.com

Міністерство енергетики України планує змінити порядок застосування графіків стабілізаційних відключень електрики. Вже у 2025 році всі регіони можуть поділити на декілька зон

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на РБК-Україна.

Виданню відповідну інформацію розповіли кілька джерел в енергетичній галузі.

Зазначається, що проблеми з енергопостачанням в Україні зберігатимуться, а практика застосування відключень показала, що вони не завжди є рівномірними для українців, які проживають у різних областях.

"Щоб уніфікувати систему графіків погодинного відключення (ГПВ) та зробити обмеження справедливішими, вирішили змінити інструкцію застосування графіків", – йдеться в повідомленні.

Як відомо, наразі відключення в країні відбуваються нерівномірно. І якщо за місяць у сумі кількість годин "без світла" для всіх споживачів практично однакова, то протягом тижня чи доби коливання можуть бути значними.

По всій країні запроваджувати однакові графіки не можна – це може призвести до серйозних перепадів в енергосистемі. Тому є варіант об'єднання графіків деяких областей у кілька, можливо, у три зони з відносно рівним обсягом споживання, і в кожній з них застосовувати однакові графіки відключення.

Як приклад, до однієї зони може увійти Одеська, Черкаська, Львівська та ще кілька областей, відібраних у шаховому порядку – щоб не створювати великих суцільних територій із одночасною відсутністю світла. Тоді відключення там будуть за певними чергами у однаковий час.

Тобто, якщо третя черга відключатиметься на чотири години у певний період, то це відбуватиметься по всій зоні. Така ж сама система буде за іншими зонами.

"Але це лише один із варіантів. Є інша пропозиція для встановлення більш гнучкого та справедливого механізму вимкнень. Бувають випадки, коли запровадження однієї черги для всіх регіонів недостатньо, а двох – багато. Для таких ситуацій пропонується запровадити дві підчерги та відключати не по одній, а по півтори черги залежно від ситуації", – додає видання.

Наразі нова методика підходу до відключень перебуває у процесі формування, але запровадити її хочуть уже з січня 2025 року. Очікується, що до нового року у системі відключень змін не буде.

Нагадаємо, з дев'яти реакторів на Хмельницькій, Рівненській і Південноукраїнській АЕС вісім наразі працюють, а один зупинений. Діючі українські АЕС значною мірою відновили виробництво електроенергії після різкого його скорочення минулого тижня, застосованого як запобіжний крок через атаки на енергосистему 28 листопада.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
13 травня 2025
"Повернути додому": Небезпечна місія евакуації полеглих героїв
Щодня, на передовій, українські воїни стоять на захисті нашої землі. Та війна – це не лише бої та перемоги, а й втрати. За кожним полеглим героєм стоїть не лише його подвиг, а й родина, яка чекає на м...
05 травня 2025
"Воджу їжу під обстрілами". Як керівники сіл ризикують життям заради земляків
Умови життя в багатьох прифронтових населених пунктах близькі до виживання. В результаті представникам місцевої влади доводиться постійно вирішувати критично важливі питання, а часом і ризикувати влас...
01 травня 2025
Довгоочікувана угода про копалини: що підписала Україна, навіщо це Трампу і як вона вплине на війну
Україна і Сполучені Штати Америки врешті-решт дійшли до точки підписання, але – підписання чого? І чим це обернеться для нашої економіки та національної безпеки
30 квітня 2025
"Римські канікули" Трампа: чого чекати Україні від зміни риторики президента США
Зустріч лідерів Сполучених Штатів Америки та України під час візиту до Ватикану шокувала російських пропагандистів, але чи піде вона на користь нашій державі