Перша соціологія після відставки Залужного
![](https://regionews.ua/static/img/1/9/194523_1_large_605x320.jpg)
Українці категорично проти відставки Валерія Залужного (проти –80,45%), а також проти примусової мобілізації (проти – 89,72%). Абсолютна більшість за добровільну мобілізацію із застосуванням додаткової фінансової мотивації (за – 93,97%) та за призов силовиків, які працюють в тилу (за – 86,54%)
Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного громадською організацією "Передові Правові Ініціативи", передає RegioNews.
Саме ці дві події – відставка Валерія Залужного і внесення до парламенту законопроєкту про мобілізацію – змінили політичні уподобання українців.
Якби вибори президента України відбувалися сьогодні, то найбільше голосів серед тих, хто визначився і збирається прийти на виборчі дільниці, віддали б: Валерію Залужному – 38,16%, Володимиру Зеленському – 16,17%, Юлії Тимошенко – 9,91%, Петру Порошенку – 8,08%.
У випадку, якщо Валерій Залужний не братиме участі у президентських перегонах, то результати волевиявлення тих, хто визначився з вибором, виглядають так: Володимир Зеленський - 21,01%, Юлія Тимошенко – 18,83%, Петро Порошенко – 14,14% Віталій Кличко – 6,64%.
Водночас якби вибори до парламенту проходили сьогодні, то в Раду пройшло б лише 4 партії: партія Валерія Залужного 36,92%,
блок Володимира Зеленського – 12,76%, "Батьківщина" Юлії Тимошенко – 9,84%, "Європейська солідарність" Петра Порошенка – 7,65%. Решта – набирають значно менше 3%.
Соціологічне опитування проводилось 9-11 лютого 2024 року ВГО "Передові Правові Ініціативи" в Україні (крім окупованих та прифронтових регіонів) та закордоном (де найбільша кількість українських біженців).
У дослідженні взяли участь 5105 респондентів, віком від 18 років. 50% опитано методом інтерв’ю "face-to-face" та 50% – по телефону через мобільний додаток системи "IQR", розроблений фахівцями "ППІ". Похибка репрезентативності не перевищує 2,0%.
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)