Мобілізація людей із інвалідністю — омбудсмен висловив свою позицію
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___4835_605x320.jpg)
Уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець наголосив, якщо у доопрацьованому проєкті залишаться такі пункти, як мобілізація людей із інвалідністю 3 групи та надання додаткових повноважень ТЦК, він буде знову проти ухвалення документа
Про це Лубінець сказав в ефірі телемарафону, передає RegioNews.
Він зауважив, що під час написання нового проєкту закону про мобілізації робоча група Міністерства оборони консультується з уповноваженим Верховної Ради з прав людини.
"Ми надали свої категоричні заперечення щодо мобілізації громадян з інвалідністю III категорії. Наскільки мені відомо, попередня була позиція, що вони готові це врахувати. Друге: я категорично проти надання додаткових повноважень територіальним центрам комплектування. Це військові підрозділи. Вони не мають права обмежувати права громадян України. Це якраз і є пряме порушення Конституції, про яке я казав", - підкреслив омбудсмен.
Він наголосив, що в Україні є інші органи, які можуть впроваджувати інструменти для людей, які відмовляються від проходження військової служби.
Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що з законопроєкту про мобілізацію можуть прибрати групи інвалідності. Їх планують замінити переліком хвороб, з якими люди не підлягають військовій службі.
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)