UA | RU
25 жовтня 2023, 15:11

Українців попередили про загрозу енергетичної кризи взимку

фото: pixabay.com

Україні загрожує енергетична криза найближчої зими. Країні буде складно пройти холодний сезон з нинішнім рівнем зношеності інфраструктури

Про це повідомляє експерт у сфері енергетики Олег Попенко, передає RegioNews.

За його словами, українська енергетична інфраструктура у зв'язку з нестачею надлишкових потужностей та запасного обладнання цього року менш надійна та вразливіша, ніж було минулої зими.

"За моїми оцінками минулої зими пошкодження отримали 75% українських ТЕС та 30% ТЕЦ. Більше того, є всі передумови, що майбутня зима буде для України ще гіршою, ніж торішня, через очікуване посилення російських ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури", — вважає фахівець.

На його думку, головною проблемою є те, що систем протиповітряної оборони, які є в країні, може не вистачити для відбиття всіх атак на об'єкти енергетичної інфраструктури. Також не виключає, що російські удари по енергооб'єктах можуть бути ще інтенсивніші за минулорічні.

Через попередні атаки — у розпорядженні й без того менші резерви енергопотужностей, необхідних для хоча б часткового нівелювання наслідків атак на об'єкти інфраструктури. Йдеться про гострий дефіцит електричної енергії, водопостачання та опалення.

Він припускає можливі збої у роботі базових сервісів на кшталт інтернету та мобільного зв'язку. Цього разу вони можуть постраждати серйозніше. Також допускає можливі великі збої у банківській системі.

"І вже зараз я раджу українцям запастися готівкою, а також подумати про альтернативні джерела тепла та електрики", — додав Олег Попенко.

Нагадаємо, раніше очільник Міненерго Герман Галущенко заявив, що Україна готується до можливих блекаутів взимку, які можуть відбутися через російські обстріли української енергосистеми. Тривалих відключень світла повинно не бути.
06 грудня 2023
30-річний довгобуд: чому відкриття частини Подільського мосту в Києві не вирішує транспортну проблему
Днями у Києві нарешті відкрилась частина Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Втім, поки цією переправою через Дніпро, що будується вже 30 років, може користуватися лише спецтранспорт та мун...
01 грудня 2023
Цікаві місця Києва: Найглибша станція метро у світі, німецький квартал та своя "Китайська стіна"
Київ прекрасний для відвідин у будь-яку пору року, адже має свій неповторний колорит, який щороку приваблює сотні тисяч туристів з усього світу.
29 листопада 2023
Запуск аеропортів: Чи будуть безпечними польоти цивільної авіації під час війни
Останнім часом офіційні особи в Україні публічно заявляють про можливість відкриття деяких аеропортів та поновлення польотів цивільної авіації
24 листопада 2023
Суди над зрадниками. Хто з відомих колаборантів уже отримав покарання
Останнім днями в Україні завершилося кілька гучних судових процесів над колаборантами. У Харкові довічне ув'язнення отримав місцевий чоловік, що в перші дні вторгнення навів російську ракету на будівл...