UA | RU
17 листопада 2021, 16:51

За місяць кількість щеплених українців зросла на 10% – опитування "Рейтингу"

Фото: iз відкритих джерел

За даними соціологічного дослідження групи "Рейтинг", 46% опитаних українців вже зробили перше, або ж друге щеплення, 16% вказали, що готові вакцинуватися, 36% – не готові

Такі дані наводить Соціологічна група "Рейтинг" за результатами опитування, проведеного 10-13 листопада 2021 року, передає RegioNews.

"Важливо розуміти, що опитування відбувалося лише серед дорослого населення України, тоді як офіційна статистика кількості вакцинованих виводиться серед усього населення", - підкреслили дослідники.

За даними "Рейтингу", за останній місяць зросла кількість тих, хто зробив щеплення (з 36 до 46%). Відносно більше тих, хто не бажає вакцинуватися, серед молодих респондентів.

55% підтримують обов’язкову вакцинацію представників певних сфер (вчителі, медики, державні службовці), 35% - проти цього. Заборону відвідувати громадські заклади без COVID-сертифікату або тесту підтримують майже 40%, проти – 53%. Заборону користуватися громадським транспортом підтримують майже 30%, натомість не підтримують – 65%.

Загалом обов’язкову вакцинацію представників певних сфер, а також перебування у громадських місцях лише з COVID-сертифікатом або тестом більше підтримують старші опитані, мешканці Києва і Центру, а також ті, хто мають щеплення або лояльні до вакцинації.

Майже три чверті опитаних (71%) вважають порушенням прав запровадження обмежень щодо невакцинованих людей. 26% – протилежної думки. Найбільше останніх у Києві, серед найстарших опитаних та тих, хто вже вакцинувався. При цьому 49% не підтримують політиків, які не вакцинувалися проти коронавірусу. 35% респондентів байдуже щодо цього. 14% – підтримують таких діячів. Найбільше противників політиків-антивакцинаторів серед жителів столиці, найстарших та тих, хто вже вакцинувався, або ж хоче зробити щеплення.

Дві третини респондентів (61%) вірять в те, що Україна здатна розробити власну вакцину від коронавірусу. 37% – не вірять. Найбільше тих, хто оптимістично оцінює можливості нашої держави щодо розробки вакцини, серед найстарших.

40% респондентів вважають, що ніхто не винен у зростанні захворюваності на коронавірус. Натомість кожен п’ятий (21%) звинувачує у погіршенні епідеміологічної ситуації людей, які відмовилися вакцинуватися. 15% звинувачують Міністерство охорони здоров’я. Президента, Кабінет Міністрів вважають винними 7-8%, місцеву владу – 2%. У самовільні причини зростання захворюваності частіше вірять ті, хто не хоче вакцинуватися. Натомість вакциновані та ті, хто мають намір це зробити, частіше звинувачують у зростанні епідемії тих, хто не має наміру щепитися від коронавірусу.

Опитування проводилось серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 10-13 листопада 2021 року.

Як повідомлялося, в Україні з початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, повністю щепилися від коронавірусу COVID-19 понад 9 млн осіб. Тільки за минулу добу в країні ввели 294 855 доз, що перевищує вчорашній показник.

17 травня 2024
Квартирне питання: де українці купують найбільше житла і чому у Києві більше не придбати дешевих осель
Повномасштабна війна позначилась на усіх сферах життя в Україні. Не став виключенням і ринок нерухомості, адже ситуація на ньому сьогодні вкрай відрізняється від тієї, що була до 24 лютого 2022 року. ...
09 травня 2024
Тариф на світло: на скільки та коли може зрости
Ще після закінчення опалювального сезону в медійному просторі все частіше почали точитися розмови про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Наразі до цих обговорень підключилися також оф...
26 квітня 2024
Вища освіта по-новому: до чого тепер готуватися студентам
Днями Верховна Рада прийняла закон, що покликаний удосконалити освітній процес для здобувачів вищої освіти в українських вишах. Загалом чиновники запевняють, що з прийняттям цього закону, усі вищі нав...
24 квітня 2024
Військовий експерт Іван Киричевський: росіяни не чекають травня чи червня, вони вже наступають
Експерт військового порталу Defence Express Іван Киричевський розповів в інтерв’ю RegioNews, де зараз найгарячіше на фронті, чи можливий великий наступ України і що для цього потрібно, а також чи пере...
На Донеччині бійці НГУ знищили російський танк-сарай
22 травня 2024, 05:00
У Раді повідомили про результати масштабної антикорупційної перевірки серед керівників ТЦК
22 травня 2024, 04:42
Бібліотеки в Україні списали мільйони книжок російською мовою — у яких регіонах найбільше
22 травня 2024, 03:57
Мешканець Запоріжжя зарубав сокирою бабусю, дідуся та батька: як суд покарав вбивцю
22 травня 2024, 03:05
Збитків на 1,5 млн грн: на Закарпатті лісничий намагався приховати незаконні рубки дерев
22 травня 2024, 02:00
РФ вдарила "шахедами" по енергетичним об’єктам Шостки та Конотопа, — Сумська ОВА
22 травня 2024, 01:15
Спецпризначенці знищили пів дивізіону російських ЗРК "Бук": відео
22 травня 2024, 00:55
На Буковині засудили чоловіка, який три роки ґвалтував маленьку падчерку
22 травня 2024, 00:15
Дехто з українців може пройти ВЛК дистанційно — наказ Міноборони
21 травня 2024, 23:52
Працівник ТЦК на Прикарпатті безпідставно виключив з обліку 33 офіцерів, суд покарав його штрафом
21 травня 2024, 22:18