UA | RU
15 січня 2021, 16:57 10

В "Укренерго" сказали, чи плануються віялові відключення світла країною

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що держкомпанія "Укренерго" готується до віялових відключень електроенергії через брак вугілля на складах для підтримки генерації в період морозів
Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що держкомпанія "Укренерго" готується до віялових відключень електроенергії через брак вугілля на складах для підтримки генерації в період морозів
Рixabay

Держкомпанія "Укренерго" спростувала інформацію, що з'явилася в деяких ЗМІ, про планові віялові відключення електроенергії через брак вугілля на складах для підтримки генерації в період морозів.

Як пише RegioNews, про це йдеться в заяві пресслужби компанії.

Так, в компанії нагадали, що протягом 16-20 січня за прогнозами очікується значне зниження середньодобової температури повітря по всій території України в середньому до -17 °С.

Ця обставина, заявили в "Укренерго", викликає сезонне збільшення обсягів споживання електричної енергії, що в пікові години доби можуть рости на величину до 3000 МВт і в цілому досягати 25 000 тис. МВт.

Уточнюється, що "для проходження цього складного періоду НЕК "Укренерго" визначило ряд заходів для балансування енергосистеми і покриття додаткового навантаження в години ранкового і вечірнього максимумів споживання".

"... беручи до уваги появу в пресі публікацій про нібито можливість введення графіку аварійних відключень (так звані "віялові відключення"), повідомляємо, що такі заходи поки не плануються", — вказали в "Укренерго".

Також там заявили, що графіки обмеження потужності (ГОМ) як інструмент "не мають жодного відношення до так званих "віялових відключень" і не передбачає відключення споживачів".

"Замість цього він передбачає зниження потужності споживання окремих промислових підприємств, де це можливо, без порушення їхніх технологічних процесів", — відзначили в компанії.

Раніше повідомлялося, що нардепи хочуть, аби уряд повернув пільговий тариф на електрику.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram