UA | RU
08 травня 2020, 14:43 34

В Україні з'явилися платні камери в СІЗО

В Міністерстві юстиції показали фото перших в країні тюремних камер підвищеного комфорту
В Міністерстві юстиції показали фото перших в країні тюремних камер підвищеного комфорту
Фото з Facebook-сторінки

У Київському СІЗО 8 травня почали функціонувати камери з поліпшеними умовами розміщення.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська на особистій Facebook-сторінці, передають RegioNews.

Сьогодні запрацювали 4 камери: одна 2-місна, одна 3-місна та дві 4-місні. За добу у такій камері доведеться заплатити 2 тис грн, тиждень обійдеться у 8 тис грн, а місяць - у 12 тис грн. Отримані кошти адміністрація СІЗО витратить на підтримання належних умов утримання у безкоштовних камерах та на покриття собівартості утримання камер з поліпшеними умовами.

Платні камери мають більшу площу. в порівнянні зі стандартними. Також арештовані можуть користуватися холодильником, телевізором, мікрохвильовкою, електричним чайником й тостером. У санвузлі, який окремий для кожної камери, є душова кабінка, для якої гарячу воду нагріває бойлер.

Для того, аби почати користуватися послугою, необхідно написати заяву на ім'я начальника Київського слідчого ізолятора та після її позитивного розгляду перерахувати кошти на розрахунковий рахунок або скористатися послугою "Онлайн будинок юстиції”.

"Наявність платних камер не порушує прав людини. Як і раніше, ми забезпечуємо функціонування безкоштовних камер і їх стан не тільки не погіршиться, а навпаки буде поліпшений. Ініціатива запровадження платних камер має дві ключові цілі: прибрати корупцію та знайти додаткове фінансування для слідчих ізоляторів”, - запевнив міністр юстиції.

Як писали RegioNews раніше, через те, що до Чернівецького СІЗО прийняли новоприбулого чоловіка з підтвердженим COVID-19, ув’язнені влаштували бунт, не допускали до камери чергових і різали собі вени.


Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews