UA | RU
09 лютого 2024, 20:13

СБУ ідентифікувала п’ятьох росіян, які катували українців на Сумщині

Фото: СБУ

Служба безпеки ідентифікувала ще п’ятьох російських військових, які вчиняли воєнні злочини проти цивільного населення у період тимчасової окупації Сумщини

Як пише RegioNews, про це повідомили в пресцентрі СБУ.

Мова йде про військовослужбовців 423-го мотострілецького полку 4-ї танкової дивізії 1-ї танкової армії Західного військового округу збройних сил росії:

  • старшого лейтенанта Олексія Рижковіча – командира 2-ї мотострілецької роти 1-го мотострілецького батальйону;
  • лейтенанта Максима Волчека – командира 3-ї мотострілецької роти 1-го мотострілецького батальйону;
  • сержанта Рустама Ірзаєва – командира відділення 1-го мотострілецького батальйону;
  • рядового Петра Ілюшина – заступника командира бойової машини, навідника-оператора 1-го мотострілецького батальйону;
  • рядового Вадима Мітіна – командира танка у складі танкового батальйону.

У лютому-березні 2022 року вони брали участь у захопленні Охтирського району Сумщини, у тому числі міста Тростянець.

Під час окупації населеного пункту всі п’ятеро фігурантів входили до складу російських "каральних загонів", які викрадали і катували місцевих жителів.

Рашисти звозили потерпілих до катівні, яку облаштували у підвалі захопленого на той час місцевого елеватора.

У застінках до людей застосовували тортури – їх били зв’язаними, а потім ледь притомними кидали на холодну підлогу і довгий час тримали без їжі та води.

Особливою жорстокістю відзначався Волчек. Під час побиття потерпілих він імітував їхній розстріл.

За це російське командування нагородило його "медаллю Суворова", яку він отримав після втечі загарбників із Сумщини.

Також задокументовано, що Ірзаєв бив палкою зв’язаного чоловіка, якого викрали прямо посеред вулиці, і обіцяв йому "переламати всі кістки".

Таким чином загарбники намагались схилити потерпілих до співпраці з агресором. Але окупантам це не вдалося.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили всім п’ятьом фігурантам про заочну підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб).

Нагадаємо, російська ДРГ намагалась прорвати кордон у Сумській області. Ворог кілька разів змінював тактику, після півторагодинного бою захисникам вдалося відкинути окупантів від кордону.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
Україну атакували 273 БпЛА: є влучання на 18 локаціях
28 березня 2026, 10:39
РФ вдарила по Кривому Рогу: загинув 28-річний чоловік
28 березня 2026, 10:27
Іноземець поранив киянина ножем: постраждалий у важкому стані
28 березня 2026, 09:33
Ворог завдав 760 ударів по Запорізькій області: є загиблий
28 березня 2026, 08:58
Нічний удар по Одесі: загинула людина, 11 поранених, пошкоджено пологовий
28 березня 2026, 08:41
Ведучий Олексій Суханов зізнався, скільки він витрачає на продукти
28 березня 2026, 02:35
Хочеться вже якось взяти себе в руки": реперка alyona alyona зізналась у проблемах із здоров’ям
28 березня 2026, 01:35
Акторка Олена Кравець зізналась про проблеми в шлюбі: що врятувало її стосунки
28 березня 2026, 00:55
Борщ став ще дешевшим: в Україні впали ціни на капусту - які цінники
28 березня 2026, 00:35
Гуманітарне розмінування: уряд спростив фінансування до аграріїв
27 березня 2026, 23:55