UA | RU
21 лютого 2024, 12:41

Військком на Полтавщині брав хабарі за бронювання від призову, — СБУ

Фото: Facebook

На Полтавщині Служба безпеки викрила одного з керівників військкомату, який вимагав хабарі від чоловіків призовного віку за бронювання від мобілізації. Йому загрожує 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна

Як пише RegioNews, про це повідомило управління СБ України в Полтавській області.

"Очільник одного з районних військкоматів систематично вимагав гроші від керівників підприємств, зокрема місцевих агрокомпаній. За хабарі він обіцяв забронювати від призову їхніх підлеглих як працівників критичної інфраструктури", - йдеться у повідомленні.

За матеріалами слідства, він розпочав протиправну діяльність майже одразу після призначення на посаду у вересні минулого року. Він направляв керівникам підприємств розпорядження про виклик їх співробітників до військкомату. Згодом пропонував "вирішити питання" щодо відтермінування мобілізації військовозобов’язаних за грошову винагороду.

Правоохоронці задокументували факт вимагання ним пального еквівалентом майже 4 тис. доларів неправомірної вигоди в обмін на відтермінування мобілізації 15 співробітників.

У ході обшуку, проведеного за місцем служби фігуранта, вилучено засоби зв’язку та документальні матеріали, які підтверджують його причетність до протиправної діяльності.

Наразі керівнику районного військкомату повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Йому загрожує 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше у Нацполіції назвали найпоширеніші схеми для втечі ухилянтів за кордон. У схемах переправлення ухилянтів від мобілізації через кордон найчастіше вдаються до підроблення тимчасових посвідчень військовозобов’язаних, довідок ВЛК про непридатність до служби та зняття з військового обліку, пенсійних посвідчень, посвідчення батьків багатодітних сімей тощо.

Читайте також: Як ухилянти намагаються втекти з України: перевдягаються у жінок, голяка "штурмують" річки та беруть рожеві фламінго

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
Уряд посилив контроль у галузях електроенергетики і теплопостачання
24 грудня 2025, 17:26
Зеленський заявив, що Китай допомагає РФ атакувати енергетику України
24 грудня 2025, 17:12
У Держприкордонслужбі розповіли, яка ситуація на кордоні напередодні свят
24 грудня 2025, 16:44
Питання для всеукраїнського референдуму – затвердження дорожньої карти мирного врегулювання
24 грудня 2025, 16:35
На Полтавщині іномарка вилетіла в кювет: водій загинув на місці
24 грудня 2025, 16:10
По 15-20 годин без світла: майбутня зима буде найважчою за увесь час повномасштабної війни
24 грудня 2025, 15:59
На Прикарпатті троє дітей отруїлись чадним газом через електрогенератор
24 грудня 2025, 15:45
Чому всі говорять про мир вже найближчі дні, тижні, а перемирʼя не видно жодного
24 грудня 2025, 15:33
РФ атакувала енергетичну інфраструктуру Чернігівщини. Десятки тисяч абонентів залишились без світла
24 грудня 2025, 14:55
Інститут масової інформації назвав найкращих журналістів 2025 року
24 грудня 2025, 14:47