UA | RU
29 липня 2023, 13:47

ДБР повідомило про підозру керівникам податкової на Полтавщині

фото: ДБР

ДБР викрило на Полтавщині керівництво податкової, яке допомагало місцевим підприємствам обкрадати державний бюджет

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ДБР, передає RegioNews.

Слідство встановило, що посадовці, зловживаючи своїм службовим становищем, створили злочинну організацію та системно реалізовували багатоетапні корупційні схеми, завдяки яким місцеві комерсанти уникали сплати податків.

"В одному з епізодів, зловмисники ініціювали позапланову перевірку одного з полтавських підприємств. За її результатами службові особи податкової склали акт, до якого внесли занижену суму сплачених податків", - розповіли у ДБР.

В подальшому, як зазначають у відомстві, вони надіслали на адресу підприємства податкове повідомлення із заниженою сумою податку на додану вартість, та як наслідок – заниженою сумою штрафних санкцій за його несплату.

"Завдяки таким махінаціям підприємство не сплатило до бюджету податків на майже 1,3 млн гривень. ДБР зуміло якісно задокументувати кожен їхній крок. Вже після викриття злочинної організації, двох керівників податкової Полтавщини було звільнено з займаних посад", - йдеться у повідомленні.

Семеро податківців, серед яких двоє колишніх керівників, підозрюються в одержанні неправомірної вигоди, використанні службового становища всупереч інтересам служби, пособництві у складанні неправдивих документів та внесенні неправдивих відомостей до документів (ч. 5 ст. 27, 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 6 років.

В межах досудового розслідування відбувся ряд обшуків за місцем проживання та роботи фігурантів. Також проведений обшук у Києві за місцем проживання іншої службової особи держподаткової, яка може бути причетна до функціонування злочинної організації.

Нагадаємо, раніше на Полтавщині викрили експосадовця податкової, який "прикривав" незаконний бізнес місцевого лікеро-горілчаного заводу і навіть сам продавав підроблений алкоголь.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 лютого 2026
Франківськ як маркер. Чому євроінтеграція буксує на рівні мерій
Екологічна ситуація у Івано-Франківську погіршується, а місцева влада знову говорить про будівництво храмів
16 лютого 2026
Між Трампом і Києвом: яким буде стратегічний вибір Європи
У Мюнхені обговорили місце України в новій архітектурі європейської безпеки
13 лютого 2026
Повістка для мера. Як мобілізація стає засобом політичної розправи
Третє місто Кропивниччини залишилося без мера, якого спочатку через суд поновили на посаді, а потім мобілізували до армії, як він сам говорить, у якості помсти
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
Світло вимикатимуть, але не всім: як діятимуть графіки 20 лютого
19 лютого 2026, 19:49
Заступниця голови Дніпропетровської ОВА прийшла на зустрічі з ветеранами у годиннику за 5 мільйонів
19 лютого 2026, 19:21
В Україні може з'явитися нове свято
19 лютого 2026, 19:05
На Львівщині на пожежі в пташнику врятували понад 23 тисячі курчат
19 лютого 2026, 18:55
До $18 тисяч за "квиток" за кордон: в Україні ліквідували чергові схеми для ухилянтів
19 лютого 2026, 18:31
Стало відомо, коли в Україну прийде тепло
19 лютого 2026, 18:29
На Київщині зафіксували випадок сказу у домашнього кота
19 лютого 2026, 17:59
У Києві судитимуть двох чоловіків, які заради розваги до смерті забили перехожого
19 лютого 2026, 17:49
На Львівщині митники вилучили приховані в автобусі системи Starlink
19 лютого 2026, 17:38
Росіяни вдарили по фермі на Харківщині: постраждав чоловік, загинула сотня свиней
19 лютого 2026, 17:22