UA | RU
10 липня 2023, 14:32

У Полтавській міськраді можуть створити нову коаліцію та замінити секретаря, - ЗМІ

Фото: Полтавська міська рада

У Полтавській міській раді до нової та негласної коаліції увійшли партії "За Майбутнє", "Рідне місто", частини від "Слуга народу", "ППЛ", а також від ВО "Свобода" і обрані від ОПЗЖ

Про це повідомляє інтернет-видання "Полтавщина".

Вказується, що 7 липня представники чотирьох фракцій подали підписи з вимогою провести позачергову сесію, на якій депутати планують достроково припинити повноваження секретаря міськради Андрія Карпова від "Європейської Солідарності" та обрати нового. Планується, що цю посаду обійме Катерина Ямщикова від "Слуги народу".

За законом, Андрій Карпов має 14 днів з початку реєстрації листа, щоб призначити таку сесію на вимогу депутатів.

Тепер, вказують журналісти, 10 депутатів із фракції "За Майбутнє" та шестеро депутатів із "Рідного міста" є основою нової коаліції. В опозиції залишаться певні частини "Європейської Солідарності" та "Слуги народу".

Нагадаємо, що ВАКС визнав винним мера Полтави Олександра Мамая у завданні збитків місцевому бюджету на 570 тисяч грн, засудив його до 5 років розбавлення волі з іспитовим строком 1 рік, а також заборонив протягом 1 року обіймати керівні посади. Тимчасово обов'язки міського голови Полтави виконує Андрій Карпов.

Згідно з матеріалами справи, мер, перебуваючи у змові з директором та бухгалтером комунальної організації "Інститут розвитку міста", влаштував на роботу двох осіб, які фактично не виконували роботу на підприємстві, а здійснювали ведення домашнього господарства у помешканні міського голови та його близького оточення.

Для виплати вказаним особам заробітної плати службові особи комунальної організації вносили до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, що у підсумку призвело до завдання місцевому бюджету понад пів мільйона гривень збитків.

Інші обвинувачені у справі, а саме: два виконавці та два пособники у розтраті коштів, також визнали свою провину та уклали угоди з прокурором, які теж затверджені судом. Відповідно до угоди їм призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік та з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
21 квітня 2026
"Забуті" державою. Як працює соцдопомога біля лінії фронту
Соціальна допомога в Україні багато в чому тримається на людському факторі. Яскравий приклад – робота соціальних робітників. Багато з цих людей, попри низькі зарплати і щоденні ризики обстрілів, продо...
17 квітня 2026
"Удар помсти". Чому російських "яструбів війни" обурюють обстріли України
Російські війська б'ють по українських багатоповерхівках, але російські шовіністи цьому вже не радіють
"Мені байдуже, чи буде він ображатися": акторка Наталка Денисенко відверто розповіла про стосунки з ексчоловіком
30 квітня 2026, 00:55
Акторка Ксенія Мішина зізналась, які зараз у неї стосунки з колишнім Еллертом
30 квітня 2026, 00:35
"Втрата роботи, відсутність грошей": відомий український актор розлучився з дружиною
29 квітня 2026, 23:55
Смертельна ДТП на Київщині: одразу три автівки влетіли одна в одну
29 квітня 2026, 22:55
БПЛА бригади "Ахіллес" уразили рідкісну радіолокаційну станцію РФ (ВІДЕО)
29 квітня 2026, 22:51
У Дніпрі квартиру жінки продали без її згоди
29 квітня 2026, 22:45
У Чорноморську через обстріл РФ зафіксували масовий розлив олії в акваторії моря
29 квітня 2026, 22:40
Арешт коштів Житомиртеплокомуненерго: якими будуть наслідки
29 квітня 2026, 22:15
На Миколаївщині п’ятеро людей постраждали від атаки "шахедів"
29 квітня 2026, 22:10
Сили безпілотних систем "приземлили" два російські вертольоти у Воронезькій області (ВІДЕО)
29 квітня 2026, 21:59