UA | RU
08 лютого 2024, 14:26

Шуфричу повідомили про нову підозру за фінансування росгвардії у Криму

фото: Суспільне

Служба безпеки спільно з Офісом Генерального прокурора і ДБР зібрала нові докази антиукраїнської діяльності народного депутата Нестора Шуфрича, який уже підозрюється у державній зраді

Як пише RegioNews, про це повідомили в пресцентрі СБУ.

За даними слідства, фігурант налагодив схему фінансування російських окупаційних угруповань у тимчасово захопленому Криму.

Зокрема, Шуфрич платив гроші росгвардії за воєнізовану охорону своєї елітної нерухомості на території півострова. Лише за 3 місяці 2016 року підконтрольна йому компанія сплатила окупантам за ці послуги понад пів мільйона російських рублів.

Мова йде про недобудований профілакторій загальною площею понад 4,5 тис. квадратних метрів, розташований біля моря у селищі Сімеїз.

Земельна ділянка площею понад 1,5 га входить до рекреаційної зони та межує із "дачею Медведчука".

Ця нерухомість була придбана у підприємств, бенефіціарним власником яких була Оксана Марченко.

Відповідну угоду підписала компанія, де виконавчим директором є особистий юрист Шуфрича.

Згодом фігуранти організували підписання договору із структурами росгвардії на "охорону" об’єкта у Криму, за яким щомісяця переводилось на рахунки окупантів сотні тисяч російських рублів.

Крім того, підконтрольна Шуфричу компанія регулярно фінансувала бюджет рф, сплачуючи податки та збори.

Під час обшуків в офісах афілійованих із нардепом комерційних структур і помешканнях фігурантів у Києві виявлено документацію, печатки та інші речові докази злочинної діяльності.

На підставі задокументованих фактів слідчі Служби безпеки і ДБР повідомили Нестору Шуфричу та його юристу про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Нагадаємо, до нардепа Нестора Шуфрича прийшли з обшуками вранці 15 вересня. У нього вдома виявили георгіївські стрічки, медалі та кітелі збройних сил рф. Того ж дня Шуфричу обрали запобіжний захід. Суд відправив його під арешт на 60 діб.

Верховна Рада на засіданні 20 вересня зняла Шуфрича з посади голови Комітету з питань свободи слова.

11 жовтня Київський апеляційний суд не задовольнив апеляційну скаргу на арешт нардепа.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
Продюсер гурту Бумбокс під час масованої атаки збив дрон
15 травня 2026, 00:35
Ведуча Маша Єфросиніна показала, як із сином ховалась під час обстрілів
14 травня 2026, 23:35
Конфлікт із ТЦК у Харкові: почали перевірку після інциденту біля школи
14 травня 2026, 22:55
Справи про кооператив "Династія": Суд обрав запобіжний захід ще одному фігуранту
14 травня 2026, 22:52
Росіяни здійснили понад 50 атак на Дніпропетровщину: поранено 12-річного хлопчика та трьох дорослих
14 травня 2026, 22:47
Ціни на АЗС: скільки в Україні тепер коштує бензин
14 травня 2026, 22:35
У Фастові чоловік ледь не вбив рідну матір під час сварки
14 травня 2026, 22:22
На Дніпропетровщині чоловік стріляв у безхатька
14 травня 2026, 22:15
Росіяни вдарили по приватному сектору Дружківки: є жертви, пошкоджено 13 будинків
14 травня 2026, 22:07
Адвокат Єрмака розповів, як невідомі "скидаються" на заставу для екскерівника Офісу Президента
14 травня 2026, 21:59