У Раді вирішили відправити законопроєкт про мобілізацію на доопрацювання
Законопроєкт щодо зміни правил мобілізації, військового обліку та служби, який уряд вніс у Верховну Раду, повернуть назад на доопрацювання.
Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Telegram голови фракції "Слуга Народу" Давида Арахамії.
За його словами, сьогодні відбулася закрита нарада з військовим командуванням і засідання Погоджувальної ради в закритому режимі. Там були присутні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, начальник Генерального штабу Сергій Шаптала, міністр оборони Рустем Умєров, керівництво Верховної Ради, голови фракцій та комітетів.
"Головне питання - законопроєкт №10378 щодо вдосконалення мобілізації, військового обліку та проходження військової служби", - написав Арахамія.
Він нагадав, що обговорення документа проходило в Комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки в закритому режимі, з дотриманням вимог законодавства щодо роботи з таємною інформацією.
"Було багато дискусій. Ми розуміємо запит військового командування і готові йти назустріч. Але не всі норми можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не є оптимально сформульовані. Про це відкрито сказали військовому командуванню", - повідомив Арахамія.
Він додав, що всі політсили зрозуміли і підтримують необхідність мобілізації.
"За результатами наради, законопроєкт повертається ініціатору. Одночасно передаємо пропозиції напрацьовані на комітеті та у робочих групах", - резюмував голова фракції "Слуга Народу".
Нагадаємо, на сьогодні, 11 січня, у Верховній Раді було заплановане голосування у першому читанні щодо законопроєкту про щодо зміни правил мобілізації, військового обліку та служби, який вніс уряд.
Раніше Комітет ВР з соціальної політики та антикорупційний комітет визнали, що мають певні питання до законопроекту щодо мобілізації в Україні, який був запропонований Кабміном.
Заступник голови комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв раніше заявив, що у Раді планують збалансувати законопроєкт між мобілізаційними та примусовими нормами. Парламентарії хочуть змінити норми про повістки через електронну пошту та відстрочку для деяких категорій населення.
Читайте також: Мобілізація по-новому: які зміни чекають на українських чоловіків