UA | RU
15 травня 2020, 11:26 29

Юрій Васильченко: Держінспекція містобудування створить 8 міжрегіональних управлінь

Створюється принципово новий орган: в кожному міжрегіональному територіальному управлінні будуть обласні підрозділи
Створюється принципово новий орган: в кожному міжрегіональному територіальному управлінні будуть обласні підрозділи
Фото: ukrinform.ua

Голова Державної інспекції містобудування (ДІМ) України Юрій Васильченко розповів про розподіл міжрегіональних головних управлінь новоствореної Інспекції, їх роботу та процес призначення керівників.

Про це йдеться в інтерв’ю "Укрінформ".

"По аналогії територіальних органів Міністерства юстиції України, я планую створення наступних міжрегіональних головних управлінь ДІМ з центрами в таких містах: Західного (м. Рівне), Південно-Західного (м. Івано-Франківськ), Центрально-Західного (м. Хмельницький), Центрального (м. Київ), Північно-Східного (м. Полтава), Південно-Східного (м. Кривий Ріг), Південного (м. Миколаїв), Східного (м. Харків)", - розповів Юрій Васильченко.

За його словами, в кожному міжрегіональному територіальному органі будуть обласні підрозділи.

"Центри управлінь обиралися так, щоб було зручно до них добиратися. Створення терорганів, як окремих юросіб, відповідає ідеї децентралізації, а запропонований формат дозволить оптимізувати наявні ресурси та змінити підходи", - наголосив Юрій Васильченко.

Голова ДІМ також зазначив, що наразі опрацьовується питання щодо керівників терорганів та їх роботи.

"Зараз ми опрацьовуємо питання, чи зможуть вони (керівники терорганів, - ред.) робити свої призначення, чи це буде робити голова ДІМ. Тобто, чи будуть вони окремими юридичними особами", - зазначив Юрій Васильченко.

За словами Васильченка, наразі у діючому законодавстві однозначної відповіді на це питання немає.

"Мені хотілося б, щоб вони були окремим юрособами. Чому? Так краще для розмежування функцій, визначення відповідального за прийняті рішення, оперативності в роботі, також простіше з точки зору їх створення та контролю. Голова ДІМ призначає керівників та їхніх заступників, розподіляє їм бюджет – а далі вони вже самі підбирають собі співробітників, приміщення та розпочинають роботу. І відповідати за все будуть виключно керівники. До речі, вони також можуть набувати статусу в.о., щоб пройти випробувальний термін, показати себе на посаді", - додав Юрій Васильченко.

Нагадаємо, розпорядженням уряду від 6 травня 2020 р. № 488-р Васильченка Юрія Миколайовича призначено Головою Державної інспекції містобудування України з дати початку фактичного виконання ним посадових обов’язків на зазначеній посаді строком на п’ять років з оплатою праці відповідно до законодавства, встановивши випробування строком на три місяці.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook