UA | RU
14 лютого 2020, 12:06

Незабаром телеканал ATR може припинити мовлення на Крим

Телеканал ATR, якому заблокували фінансування, вже в п'ятницю, 14 лютого, може припинити мовлення на Крим. Відповідний лист напередодні 13 лютого надійшов на ім'я генерального директора телеканалу Ленура Іслямова.
Телеканал ATR, якому заблокували фінансування, вже в п'ятницю, 14 лютого, може припинити мовлення на Крим. Відповідний лист напередодні 13 лютого надійшов на ім'я генерального директора телеканалу Ленура Іслямова.
Фото: ATR

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на ATR.

У листі сказано, що через борги телеканалу Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) може відключити ATR від чотирьох телевеж, які транслюють мовлять на окупований Крим. Загальна сума боргу склала 368 тисяч 859 грн.

"Концерн РРТ наполягає терміново вжити заходів щодо погашення заборгованості та попереджає ТОВ "Телевізійна компанія "Атлант-СВ" про те, що у разі відсутності конструктивної відповіді до 14 лютого 2020 року Концерн РРТ змушений тимчасово призупинити надання телекомунікаційних послуг і звернутися до суду для примусового стягнення заборгованості", - йдеться у повідомленні.

У свою чергу голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що влада повинна знайти вихід із ситуації навколо блокування фінансування телеканалу.

"Просто владі потрібно якомога швидше провести всі необхідні консультації між собою і знайти в рамках існуючого законодавства абсолютно прийнятні рішення для того, щоб канал повністю продовжував свою діяльність, щоб журналісти, які працюють на цьому каналі, могли виконувати свою професійну та громадянську діяльність, щоб використовували свій інтелект і потенціал. Сподіваюсь, що канал не припинить своє мовлення", — підкреслив Чубаров.

Телеканалу ATR в черговий раз заблокували фінансування, незважаючи на те, що держава виділила 50 млн грн на фінансування каналу у 2020 році. За словами генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Ленура Іслямова, перед каналом поставили нездійсненні умови тендерів.

Раніше у зв'язку з недофінансуванням з держбюджету кримськотатарський телеканал ATR запустив збір коштів.

Варто також зазначити, що майже шість років тому кримськотатарські телеканали ATR і Lâle, радіостанції Meydan і "Лідер", що входять до складу медіахолдингу ATR, перестали транслювати в Криму через відсутність російської ліцензії.

ATR відновив мовлення 17 червня 2015 року з Києва. Перший кримськотатарський телеканал став доступний через супутник по всій території України, включаючи окупований Крим. Пізніше дитячий телеканал Lâle і радіо Meydan також відновили мовлення з Києва. Сьогодні, незважаючи на вимушений переїзд з окупованого Криму, ATR, Lâle і MeydanFM продовжують роботу з Києва.

Довідка: ATR входить до складу холдингу Ленура Іслямова разом з дитячим каналом Lale і радіостанцією Meydan. Ленур Іслямов володіє 97,34% ATR, міноритарні співвласники – Рефат Чубаров, Мавиле Ісмаїлова, Іса Хайбуллаев. Отримує фінансову підтримку з державного бюджету з 2016 року за рахунок бюджетної програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих з території України.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
21 квітня 2026
"Забуті" державою. Як працює соцдопомога біля лінії фронту
Соціальна допомога в Україні багато в чому тримається на людському факторі. Яскравий приклад – робота соціальних робітників. Багато з цих людей, попри низькі зарплати і щоденні ризики обстрілів, продо...
Ракетний удар по Мерефі на Харківщині: кількість загиблих зросла
07 травня 2026, 10:07
На Миколаївщині маршрутка зіткнулася з вантажівкою: серед постраждалих – дитина
07 травня 2026, 09:52
На Київщині внаслідок нічної атаки пошкоджено три будинки
07 травня 2026, 09:41
На Полтавщині чоловік знайшов мертвою 13-річну доньку: поліція встановлює причини смерті
07 травня 2026, 09:23
ГРВІ та COVID-19 в Україні: понад 117 тисяч нових випадків за тиждень
07 травня 2026, 09:16
У Дніпрі вибухнула припаркована автівка: є постраждалі
07 травня 2026, 09:08
Парад у Москві та інформаційний хаос: що насправді готує Кремль
07 травня 2026, 08:59
Заманив онуку на горище: на Київщині судитимуть чоловіка за сексуальне насильство над 9-річною дівчинкою
07 травня 2026, 08:57
Російські обстріли на Донеччині: троє людей загинули, 6 – поранені
07 травня 2026, 08:46
У Польщі розслідують напад на 14-річного українця: подробиці інциденту
07 травня 2026, 08:38