UA | RU
20 вересня 2023, 14:19

На оборонному заводі Миколаївщини знешкодили агентурну мережу російського гру

Фото: СБУ

Трьом мешканцям м. Миколаєва та мешканцю м. Очакова повідомлено про підозру у державній зраді та несанкціонованому поширенні інформації про розташування Збройних Сил України

Як інформує RegioNews, про це йдеться у повідомленні пресцентру СБУ.

"Зловмисники збирали розвіддані про кількість та види військової техніки Сил оборони, яка прибуває до регіону, зокрема для ремонту і техобслуговування. Резидентом (керівником) ворожої групи виявився працівник місцевого оборонного підприємства, якого російська розвідка завербувала ще під час його навчання у військовому інституті колишнього срср", - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що з того часу він перебував у "режимі очікування" і був "розконсервований" після початку повномасштабного вторгнення рф.

Відповідно до інструкцій російського гру резидент створив власну агентурну мережу на території південного регіону. До її складу залучив свою дружину, з якою працював на оборонному заводі, та ще двох знайомих: з обласного центру та Очакова.

Вони діяли за двома основними напрямками розвідувально-підривної діяльності.

Однак, контррозвідники СБУ своєчасно викрили агентурну мережу рф і затримали всіх її чотирьох учасників на спробі передачі розвідданих агресору.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили трьом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Четвертому фігуранту інкриміновано ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ).

Наразі всі вони перебувають під вартою. Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.

Раніше Служба безпеки викрила чергові злочини прокремлівського блогера-мільйонника Юрія Подоляки, який переховується від правосуддя на території росії.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
16 січня 2026
Знову за ґрати? Пригадуємо попередні арешти Тимошенко
Юлія Володимирівна може утретє в житті потрапити за ґрати
06 січня 2026
Історія українських референдумів: як це було
Як українців опитували на всеукраїнському і регіональному рівнях, і що з цього виходило
30 грудня 2025
Війна у 2026 році: якою вона буде і чи може закінчитися
​​​​​​​Російсько-українська війна у наступному році може піти по одному із чотирьох базових сценаріїв
29 грудня 2025
Рік жили без світла: як українці адаптуються до життя на прифронтових територіях
Тривалі відключення електроенергії, проблеми з теплом, водою та зв'язком. Для багатьох жителів України це стало звичним явищем в нинішньому опалювальному сезоні. І з настанням морозів становище може п...