UA | RU
06 лютого 2024, 15:32

Операція "Цитадель": ССО підірвали у Чорному морі важливий об’єкт росіян

фото: скріншот

Сили спецоперацій ЗСУ знищили раділокаційну станцію росіян та обладнання, яке допомагало ворогу атакувати південь України дронами-камікадзе на одній з видобувних платформ у Чорному морі

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на ССО ЗСУ.

"Оператори 73-го морського центру ССО провели надскладну та ефективну операцію у Чорному морі біля узбережжя тимчасово окупованого Криму, блискавично спрацювавши у зоні потенційного ураження противника", – йдеться у повідомленні.

За розвідданими, одну з незаконно захоплених видобувних платформ (українські ЗМІ заявили, що мова про "вишки Бойка", – ред.) росіяни використовували для підсилення роботи БпЛА Мохаджер-6.

На платформі противник встановив радіолокаційну станцію виявлення надводних об’єктів (від моторних човнів до кораблів) Нева-Б. Цим РЛС росіяни контролювали обстановку в північно-західній частині Чорного моря.

Спецоперація проводилася в зоні постійного патрулювання авіації та флоту РФ. Човни 73-го морського центру Сил спецоперацій підійшли впритул до видобувної платформи. Після проведення спеціальних дій та зачистки, об’єкт було заміновано. Бойова група відійшла на безпечну відстань і здійснила підрив ворожої цілі.

У результаті було захоплено важливе обладнання противника та підірвано щоглу з антеною.

"Вдало проведена спецоперація забезпечила безпечніше пересування кораблів та обмежила можливості ворога у північно-західній частині Чорного моря", – зазначається в повідомленні ССО.

Нагадаємо, українські захисники початку повномасштабного вторгнення вивели з ладу близько 33% чорноморського флоту росії.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом
22 січня 2026
Він більше не працює на цвинтарі. Чи посадять політтехнолога Петрова
Історія із бронювальним працевлаштуванням Володимира Петрова на Національному військовому меморіальному кладовищі може вийти боком не тільки йому самому, а й владі
16 січня 2026
Знову за ґрати? Пригадуємо попередні арешти Тимошенко
Юлія Володимирівна може утретє в житті потрапити за ґрати