UA | RU
23 липня 2024, 10:21

Знесення садиби Зеленських у Києві: власнику будівлі оголосили підозру

фото: поліція

Правоохоронці повідомили про підозру 32-річному власнику будівлі, за вказівкою якого на вулиці Олександра Кониського у Києві знесли садибу Зеленських – історичну будівлю кінця ХІХ століття

Про це повідомляє пресслужба поліції, передає RegioNews.

Садиба вже неодноразово перебувала під загрозою знищення, у звʼязку з чим слідчі спільно із прокуратурою в межах розпочатих кримінальних проваджень тричі звертались до суду з клопотаннями про накладення арешту на будинок та земельну ділянку, який надалі суд, за позовом адвокатів відповідача, скасував.

Востаннє за ініціативи правоохоронців 18 січня і 19 лютого на ділянку та будинок був накладений новий арешт, який не був скасований у судовому порядку.

Попри це 19 липня 32-річний власник будівлі, будучи обізнаний про діючі судом обмеження на заборону здійснення будь-яких дій із обʼєктом нерухомості, вирішив його знищити.

Для цього чоловік залучив будівельну фірму, співробітникам якої надав вказівку на демонтаж зазначеної будівлі.

Власнику будинку повідомили про підозру за ч. 1 ст. 388 КК України (умисне пошкодження та знищення майна, на яке судом накладено арешт).

Досудове розслідування триває. Встановлюється ступінь участі інших учасників, причетних до знищення історичної будівлі.

У поліції нагадали, що за фактом знесення будинку розпочаті кримінальні провадження за фактом умисного незаконного знищення об'єктів культурної спадщини (ч. 2 ст. 298 ККУ); самовільного будівництва (ч. 3 ст. 197-1 ККУ) та за фактом незаконних дій щодо майна, на яке накладено арешт (ч. 1 ст. 388 ККУ).

Нагадаємо, 19 липня центральній частині Києва знесли історичну садибу Зеленських. Виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що це – цинічне порушення закону.

Через знесення будівлі 19 століття жителі Києва вийшли під КМДА на акцію протесту.

Міський голова Києва Віталій Кличко назвав знесення садиби Зеленських "цинічною провокацією".

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей
12 червня 2026
Політичні ігри. Чому найбільше місто Київщини ризикує замерзнути взимку
Місто Біла Церква раніше залишилося без міського голови, а зараз, схоже, може залишитися і без міської ради
05 червня 2026
Битва за український літій: чому під загрозою опинилися інтереси США
В історії із судовими війнами навколо родовищ Кіровоградської області стирчать вуха головного політичного ноумена світу Дональда Трампа
У Києві поліцейський вимагав 2 тисячі доларів за те, щоб відмовитись від електронного браслета
19 червня 2026, 23:15
У Харкові ворожий БпЛА влучив у цивільне авто, є жертви
19 червня 2026, 22:58
У Харкові відправили до СІЗО іноземку, яка зберігала пів кілограма психотропів
19 червня 2026, 22:24
На Київщині собаки вбили пенсіонерку
19 червня 2026, 22:20
В Одесі судили чоловіка, який "зливав" росіянам дані про ЗСУ
19 червня 2026, 22:00
Віднесло у відкрите море: на Одещині рятувальники шукають 11-річну дівчинку
19 червня 2026, 21:54
Ворожий удар по Запоріжжю: вже 10 поранених, серед них — поліцейський
19 червня 2026, 21:33
В РФ після вибухів у Москві посили мобілізацію: чоловіки тікають від військкоматів
19 червня 2026, 21:25
У Хмельницькому жінка кинула дитині гантелю в голову
19 червня 2026, 21:05
На Херсонщині кількість поранених внаслідок ворожих атак зросла до 16
19 червня 2026, 20:59