UA | RU
21 липня 2024, 17:27

Трагедія у Києві – у прокуратурі нагадали, як намагалися зупинити роботу атракціону над Дніпром

фото: прокуратура

За фактом загибелі людини на атракціоні розпочато розслідування. Київська міська прокуратура заявляє, що вимагала припинити роботу атракціону ще одразу після його відкриття, у 2021 році

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

Зазначається, що правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом обриву атракціону "Канатна переправа через р.Дніпро від Арки Дружби народів до Труханового острова" в момент перебування на ньому чоловіка. Розслідування проводиться за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та службової недбалості, що спричинила смерть людини(ч.2 ст.272, ч. 3 ст. 367 КК України).

У прокуратурі також нагадали, що у 2021 році намагалися через суд зупинити роботу атракціону. Однак тоді суд став на бік відповідачів.

"Звертаємо увагу, що Київська міська прокуратура ще в 2021 році намагалася зупинити роботу вказаного атракціону. Прокурори звернулись до Господарського суду Києва з позовом, в якому просили визнати незаконним та скасувати розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 11.01.2021 року, яким переможцем інвестиційного конкурсу визнали компанію без досвіду з реалізації подібних проєктів та досвіду експлуатації атракціонів подібного типу, враховуючи їх потенційну небезпеку для життя та здоровʼя.

Відповідачами у справі були Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), КП "ПЛЕСО" та Товариство-переможець конкурсу. Однак рішенням Господарського суду м.Києва від 02.12.2021, залишеним в силі постановою Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2022 та Верховного суду від 14.09.2022, у задоволенні позову відмовлено", - йдеться у повідомленні.

Суди та відповідачі тоді не погодились з позицією прокуратури про те, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки.

Більше того, як наголошують у прокуратурі, під час судового розгляду будо встановлено, що на момент проведення інвестиційного конкурсу та судового розгляду проєктна та технічна документація щодо атракціону не були розроблені.

"Втім, нікого з посадовців КМДА, які проводили конкурс на визначення переможця, до сьогоднішнього трагічного випадку це не турбувало. Посадовцям КМДА, які "вимагають від правоохоронців ретельного розслідування" нагадуємо про їхню позицію у судах, з якою можна ознайомитись за посиланням", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 21 липня у Києві обірвався трос атракціону-спуску через річку Дніпро. Людина, яка спускалася по тросу впала у воду, рятувальні служби продовжують пошуки.

Згодом стало відомо, що з атракціону впав у воду хлопець 2004 року народження.

29 жовтня 2024
Гучна реформа МСЕК: чи є шанс поставити хрест на липових довідках про інвалідність
Після затримання очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи, справи про видачу сумнівних довідок про інвалідність у цьому регіоні почали вспливати просто пачками. Наприклад, у цій справі вже за...
24 жовтня 2024
Життя після ТЦК: як мобілізованих по-новому навчатимуть захищати Україну
Нещодавно у Головному управлінні доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ визнали, що за останні місяці мобілізаційний потік зазнав зменшення. Цей та інші супутні фактори стимулювали керівництво Збройних сил...
17 жовтня 2024
План перемоги Зеленського: як експерти оцінюють ініціативу президента
Напередодні президент Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план перемоги над росією. Цей документ містить п’ять основних пунктів щодо того, як змусити рф припинити війну і за словами очіль...
10 жовтня 2024
Після війни в Україні залишаться не більше 25 млн людей – соціолог Володимир Паніотто
Скільки сьогодні громадян в Україні, чому підвищення народжуваності дасть економічний ефект лише за 20 років і чому без мігрантів з інших країни буде неможливо відновити Україну — про все це RegioNews...