UA | RU
16 червня 2024, 11:57

У Києві після Маршу Рівності відбулася акція противників ЛГБТ: відео

фото: hromadske

Сьогодні, 16 червня, у Києві вперше за два роки відбувся Марш Рівності. Вулицями столиці з прапорами та плакатами пройшли понад пів тисячі людей. Після завершення заходу відбулася акція противників ЛГБТ

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на hromadske.

Марш тривав близько 10 хвилин. Хода розпочалася навпроти будівлі Укрінформу, учасники фактично змогли лише перейти дорогу. До маршу долучилися активісти, військові, народні депутати та посли країн-партнерів, зокрема Великої Британії, Франції, Швеції тощо.

Бойовий медик та представник об'єднання "Українські ЛГБТ-військові за рівні права" Віктор Пилипенко закликав на марші надавати Україні зброю. Інші учасники скандували: "Змусьте росію заплатити", "путін — х*йло", "Озбройте Україну", "Бунтуй, кохай, права не віддавай" тощо.

Посол Великої Британії Мартін Гарріс зазначив, що питання захисту ЛГБТ-спільноти є частиною сфери захисту прав людини. Посол Швеції в Україні додав, що захист прав людини є важливим для виконання Копенгагенських критеріїв.

Віктор Пилипенко зазначив, що питання безпеки на марші обговорювали з КМДА та правоохоронцями.

"Поліціянти, СБУ — вони всі захищають нас від російської агентури, яка гіпотетично може зробити провокації. Кому зараз вигідно зробити напад, що-небудь гидке, то це російській агентурі в першу чергу", — сказав Пилипенко.

Згодом свою акцію почали представники правих організацій. Учасники маршу спустилися до метро, решту поліція закликала швидко поїхати з місця.

До колони правих організацій долучився й командир "Російського добровольчого корпусу", який воює на боці України, Денис Нікітін.

"Сотні людей зібралися, приїхали ветерани з ампутацією. Що це значить? Українцям не все одно, військовим не все одно. Люди хочуть визначати державну політику, впливати на неї. Мають на це повне право. Особливо військові та ті, які захищали цю країну", — сказав Нікітін.

На зауваження про те, що серед військових також є представники ЛГБТ, він відповів, що "їх тисячі, а нас сотні тисяч. Чому меншість знову диктує свою волю більшості?".

Згодом колона рушила до майдану Незалежності. Там можна було побачити плакати: "Гей-паради на крові", "Я на війні не бачив цієї лівої х*йні" із зображенням Леніна тощо. Багато учасників цієї акції ховали своє обличчя.

Зазначимо, з 1 червня до кінця місяця триває Місяць гордості (Pride month), коли в усьому світі відбуваються марші та інші заходи для привернення уваги громадськості до проблем та потреб ЛГБТК+ спільноти.

Нагадаємо, раніше організатори "КиївПрайду" поскаржилися на те, що під час підготовки вечірки у клубі Closer до них прийшли представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки Подільського району. Організатори ЛГБТ-прайду заявляють: це був тиск на них.

Також повідомлялося, що влада Києва не дозволила проводити Марш Рівності в столичному метро. Із міркувань безпеки організаторів попросили обрати іншу локацію. Перед цим організатори КиївПрайду 2024 повідомили, що 16 червня відбудеться Марш Рівності в київському метро. Вони запевнили, що захід відповідатиме безпековим вимогам та буде узгоджений з органами влади.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
10 серпня 2026
Країні потрібні люди: за яких умов українців стане більше
Низька народжуваність і страх засилля мігрантами викликають у багатьох українців почуття тривоги за майбутнє країни. Але попри важку демографічну кризу, все ж є шляхи зупинити Україну від обезлюднення
06 серпня 2026
Зерно під блокадою: як українські фермери повторюють уроки 4-річної давнини
Ціни обвалилися, коли стало зрозуміло, що Росія заблокувала порти
02 серпня 2026
Мобілізація, каліцтва, ПТСР: створювати сім'ї в Україні стало складніше
Нестабільність і криза в Україні не сприяють створенню міцної сім'ї та бажанню народити дитину. Про це свідчить велика кількість розлучень та зниження шлюбів. Інша проблема – скорочення кількості чоло...
01 серпня 2026
Прифронтові жнива: знищений врожай, скалічені життя і збитки для бізнесу
Чуйка, бронежилет і шолом. Нині це звичайні атрибути фермера на Херсонщині. У деяких районах спокійніше, та чим ближчий Дніпро, який розділяє звільнену праву і окуповану ліву частину області, тим біль...
Атака дронів паралізувала роботу нафтохімічного комплексу у РФ – ЗМІ
12 серпня 2026, 07:34
На Полтавщині через російський обстріл загорілося промислове підприємство
12 серпня 2026, 07:17
Росіяни вдарили по Запоріжжю: спалахнув "Епіцентр", 1200 споживачів без електрики
12 серпня 2026, 07:00
"Я лоханулась": Оля Полякова зізналась, що вона отримає після розлучення з чоловіком
12 серпня 2026, 01:55
"Кожен сам вибирає": ведучий Юрій Горбунов зізнався, чи спілкується з Потапом, який хрестив його сина
12 серпня 2026, 01:35
Переможниця "Холостяка" зізналась, скільки їй пропонували грошей за інтим
12 серпня 2026, 00:55
Ціни на бензин стрімко падають: які цінники на АЗС
11 серпня 2026, 23:55
У Дніпрі прямо на Набережній побили чоловіка до втрати свідомості
11 серпня 2026, 23:40
Сили оборони завдали удари по НПЗ в російському Орську
11 серпня 2026, 23:25
Три тонни загиблої риби: на Київщині сталася екологічна НС, водойми закрили для відвідувачів
11 серпня 2026, 22:56