UA | RU
18 березня 2024, 11:22

Під Києвом СБУ затримала батька та сина, які працювали на російські спецслужби

фото: СБУ

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) затримали сім'ю зрадників, яка на замовлення Федеральної служби безпеки (ФСБ) готувала ракетні удари по нашій країні, а також хоронила останки терористів під Києвом

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Telegram-канал Служби безпеки України.

Кіберфахівці СБУ викрили батька та сина, які готували ракетні удари по столичному регіону України. Зрадники "зливали" геолокації басування Сил оборони, у тому ж числі військовослужбовців Сил спеціальних операцій Збройних сил України (ЗСУ). Зокрема передавали до ФСБ координати промислових цехів, де виробляли українські безпілотники.

За наведенням зрадників терористи планували прицільні ракетні удари по українських об’єктах.

Колаборантів було затримано у результаті спецоперації в Київській області. Синхронно з цим було проведено заходи для убезпечення підрозділів наших військових, а також виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу України.

"Серед іншого, ці агенти ФСБ виконували специфічне завдання російської спецслужби – шукали останки рашистів, які загинули під час боїв за Київ. Фігуранти збирали фрагменти тіл окупантів у контейнери, а потім вивозили у лісопосадки столичного регіону та хоронили", - додає пресслужба.

Після цього вони направляли до ФСБ відповідні "фотозвіти" із прив’язкою до місцевості та координатами місця захоронення ворожих останків.

Згідно з даними слідства, зрадники раніше проходили службу у складі правоохоронних органів, але після звільнення були дистанційно завербовані ворогом, який "звернув увагу" на їх антиукраїнські коментарі.

"На початкових етапах співпраці з окупантами син фігуранта навіть проводив онлайн-тренінги з тактичної медицини для бойовиків російського угруповання "Ахмат", - додає СБУ.

Відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України, зрадникам загрожує довічне ув'язнення.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України оголосила підозру громадянину Росії, якого загарбники призначили "министром здравоохранения" окупаційної адміністрації Харківщини.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
13 лютого 2026
Повістка для мера. Як мобілізація стає засобом політичної розправи
Третє місто Кропивниччини залишилося без мера, якого спочатку через суд поновили на посаді, а потім мобілізували до армії, як він сам говорить, у якості помсти
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
Як можна обирати очільником олімпійського руху людину з тоталітарної країни
13 лютого 2026, 16:33
13 500 євро з людини: на Буковині затримали організаторів нелегального виїзду чоловіків за кордон
13 лютого 2026, 15:55
Надзвичайна ситуація у Києво-Печерській лаврі: підтоплено фондосховища музею
13 лютого 2026, 15:37
Стало відомо, де та коли може відбутися наступний раунд мирних переговорів
13 лютого 2026, 15:18
Працівники київського депо зливали дизель із тепловозів: до 2000 літрів за ніч
13 лютого 2026, 14:44
Агенти ФСБ, що сприяли ударам по енергооб'єктах Дніпра, отримали вирок
13 лютого 2026, 14:27
Росіяни вдарили по дитячій лікарні в Сумах
13 лютого 2026, 14:15
Повістка для мера. Як мобілізація стає засобом політичної розправи
13 лютого 2026, 14:01
Нарубали на 12 мільйонів: на Харківщині викрили посадовця, який "заробляв" на деревах
13 лютого 2026, 13:55
Платежів на пів мільйона: на Волині судили митника за схему зловживання
13 лютого 2026, 13:35