UA | RU
03 лютого 2023, 18:04

Присвоїв авто: колишньому голові Херсонської ОВА оголосили про підозру

За матеріалами Служби безпеки України підозру отримав колишній очільник Херсонської обласної адміністрації, який обіймав цю посаду з жовтня 2021 по липень 2022 року. Йдеться про Геннадія Лагуту

Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає RegioNews.

Підозра оголошена за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів);
ч. 4 ст. 190 (шахрайство).

Санкція статей передбачає позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна.

"Один із епізодів, який наразі розслідує українська спецслужба, стосується незаконного заволодіння майном. Зокрема, колишній посадовець привласнив автомобіль, який під час повномасштабного вторгнення йому надали у тимчасове безоплатне користування", - йдеться у повідомленні.

За матеріалами слідства, навесні 2022 року, у найгарячіший момент вторгнення росіян, чиновник сам звернувся до місцевої підприємниці з проханням надати йому позашляховик у безоплатне користування "для службових цілей". З патріотичних мотивів, маючи бажання допомогти, жінка погодилася виділити йому транспортний засіб.

"Втім у липні 2022 року посадовець скористався її відсутністю в Україні та вирішив приватизувати автомобіль через приватного нотаріуса. Таким чином, він отримав від нотаріуса довіреність, яка уповноважила його розпоряджатися даним авто (у тому числі продати, передати в оренду на умовах на свій розсуд). Далі посадовець "продав" цей автомобіль своєму підлеглому – керівнику патронатної служби Херсонської ОВА, а на наступний день той "перепродав" його своєму керівнику назад", - розповіли в СБУ.

У повідомленні зазначається, що наразі на транспортний засіб накладено арешт. У ході експертизи встановлено, що на "нотаріальній довіреності" поставлено підроблений підпис підприємниці.

Досудове розслідування та встановлення інших можливих фактів протиправної діяльності триває.

Нагадаємо, 24 січня Президент України Володимир Зеленський підписав укази про звільнення п’яти голів обласних військових адміністрацій, зокрема звільнив і голову Херсонської ОВА Ярослава Янушевича.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
15 липня 2026
"Самопоміч" замість "Свободи": як змінюється влада на Тернопільщині
У Тернопільській області починає формуватися влада із "Самопомочі", яка змінює "Свободу"
13 липня 2026
"Я така сама людина!": з якими труднощами тяжкопоранені ветерани стикаються в мирному житті
Відсутність уваги з боку органів влади, недостатня пенсія та нерозуміння з боку громадськості. Ветерани, які отримали інвалідність на фронті, розповіли про особливості їх адаптації до цивільного життя
09 липня 2026
Бунт проти ТЦК у Львові. Чим загрожують Україні подібні протести
Радикалізація українського суспільства і, у відповідь, силових структур може призвести до того, що демократичну Україну знищить не Кремль, а самі українці, як прості громадяни, так і обрана ними влада
01 липня 2026
Корупційний марафон. Що відомо про нові справи НАБУ проти нардепів від "Слуги народу"
Верховна Рада IX скликання увійде в історію великою кількістю корупційних скандалів та кримінальних справ
Фронтмен O.Torvald Женя Галич зізнався, чому його списали з військової служби
16 липня 2026, 00:35
Співачка Олена Тополя зізналась, що змінилось після її злитого секс-відео
15 липня 2026, 23:55
Акторка Анна Саліванчук опинилась на вулиці з дітьми через аферистів
15 липня 2026, 23:30
"Парадний" КамАЗ догорів у степах Запоріжжя: Сили безпілотних систем знищили комплекс "Земледелие"
15 липня 2026, 22:57
Ціни на бензин знову йдуть вгору: які цінники на АЗС
15 липня 2026, 22:55
Чоловік із анексованого Криму перейшов на бік росіян та пішов воювати проти України на Харківщину
15 липня 2026, 22:35
Федоров офіційно йде з посади міністра оборони: що вдалося змінити за час його каденції
15 липня 2026, 22:17
На Дніпропетровщині кол-центри виманили в іноземців більш ніж 200 мільйонів
15 липня 2026, 22:15
Україна зможе виробляти Patriot уже цьогоріч - Зеленський
15 липня 2026, 21:55
Вартість проїзду у Києві зросли: які актуальні ціни на метро та трамвай
15 липня 2026, 21:40