UA | RU
28 червня 2024, 01:18

СБУ викрила фірму із Харкова, яка постачала у Росію стільці для Путіна

фото: російські ЗМІ

Правоохоронці повідомили, що викрили чотирьох керівників одного з провідних українських меблевих підприємств у Харкові, які співпрацювали з російськими державними компаніями під час повномасштабної війни

Про це повідомили Служба безпеки України та Офіс генпрокурора, передає RegioNews.

Як ідеться в матеріалах справи, керівники та власники фірми, використавши підконтрольні компанії в Туреччині та Польщі, передали устаткування для виробництва продукції очолюваному ними російському підприємству.

Так, фігуранти вели бізнес із московськими компаніями, які співпрацюють з держустановами РФ. Зокрема, йдеться про підсанкційні "Сбербанк" і "Тінькофф". Серед клієнтів установи була також корпорація "Ростелеком", яка забезпечує зв’язком окупаційні угруповання РФ.

Як кажуть слідчі, упродовж 2022-2023 років фігуранти організували десятки великих поставок власної продукції на територію РФ. За цей час підозрювані поповнили бюджет Росії на 140 мільйонів рублів (майже 66 млн гривень). Ці кошти РФ отримала як податки та збори.

Загалом за період повномасштабного вторгнення суми контрактів, укладених ними на постачання продукції через фірми-прокладки, становлять мільйони євро.

За місцями розташування виробничих потужностей та проживання підозрюваних правоохоронці провели обшуки й вилучили документи, комп’ютерну техніку і телефони.

Слідчі оголосили чотирьом фігурантам підозру в пособництві державі-агресору (ч. 2 ст. 28, ст. 111-2 Кримінального кодексу України).

Наразі розв'язується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Іншим фігурантам, які переховуються за кордоном, зокрема на території РФ, про підозру повідомили заочно.

Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

В СБУ наголосили, що слідчі дії ніяк не впливають на роботу виробничих потужностей підприємства в Україні та стосуються лише незаконних дій окремих посадовців компанії.

Нагадаємо, раніше правоохоронці затримали у столиці колаборанта, який постачав до РФ будматеріали для зведення укріпрайонів у тимчасово окупованих південних регіонах України.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
11 грудня 2025
Вибори та війна. Навіщо Зеленський пообіцяв Трампу
Президент України фактично перекреслив усі вимоги американського колеги про вибори, і це добре
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо