UA | RU
01 квітня 2024, 16:42

У Києві затримали колаборанта з Бердянська, який постачав росіянам будматеріали для "зубів дракона"

фото: СБУ

Правоохоронці затримали у столиці колаборанта, який постачав до РФ будматеріали для зведення укріпрайонів у тимчасово окупованих південних регіонах України

Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає RegioNews.

Фігурантом виявився власник декількох підприємств у Бердянську. Після захоплення міста він почав співпрацювати з окупантами.

За даними слідства, колаборант постачав російським компаніям пісок, щебінь та цемент для будівництва фортифікаційних споруд на південному фронті. Насамперед мова йде про масове виробництво протитанкових залізобетонних конструкцій, більш відомих як "зуби дракона”.

Згодом фігурант виїхав до Києва, звідки продовжив керувати незаконним бізнесом у тимчасово окупованій частині Запорізької області. Для цього він залишив там повний склад свого топменеджменту та налагодив з ними дистанційний режим комунікації.

Саме за вказівкою колаборанта його підлеглі у Бердянську "перереєстрували” підконтрольні місцеві підприємства за російським "законодавством”. Після цього вони почали регулярно поповнювати бюджет країни-агресора у вигляді сплати до нього "податків”.

Під час обшуку у помешканні затриманого у Києві виявили документи та інші речові докази злочинної діяльності на користь рф.

Зловмиснику повідомили про підозру за ч. 4 ст. 111-1 КК України (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора). Наразі він перебуває під вартою.

Нагадаємо, раніше на Житомирщині правоохоронці затримали ділків, які постачали до РФ граніт для виготовлення пам’ятників загиблим окупантам.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
08 квітня 2026
Вибори "за два місяці". Чому Зеленський ризикує опинитися у вакуумі легітимності
Проект змін до виборчого законодавства, роботу над яким Україна ніби як розпочала ще минулого року, і наразі не завершила, може виглядати передчасним і в чомусь навіть провокативним. Але без нього у р...
06 квітня 2026
"єБачок" і "Тисячовесна". Як влада розтринькала Резервний фонд
Україна на межі фінансової катастрофи прагне не уникнути її, а роздати якомога більше грошей
03 квітня 2026
В очікуванні виборів: як змінюються політичні розклади на Полтавщині
"Довіра" нарощує м'язи, "За майбутнє" шукає своє майбутнє, а у партії влади точаться підкилимні війни
31 березня 2026
Ідентифікуй себе на камеру: як літні українці змушені боротися за пенсії
До 1 квітня пенсіонери, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), ризикують зіткнутися з "заморожуванням" пенсій якщо не підтвердять, що не отримують виплати з РФ
Акторка Ксенія Мішина зізналась, чому насправді вона зникла з українського кіно
16 квітня 2026, 01:35
Працювала безкоштовно, щоб закрити борги: Злата Огнєвіч зізналась, скільки витратила на Євробачення
16 квітня 2026, 00:35
В Україні різко подорожчав мед: які ціни в супермаркетах
15 квітня 2026, 23:55
Ціи на капусту в Україні стають космічними: яка ціна за кілограм
15 квітня 2026, 23:35
У Києві посеред вулиці зґвалтували жінку
15 квітня 2026, 22:55
На Харківщині жінка зарізала вітчима
15 квітня 2026, 22:40
Справа проти скандального Спартака Субботи закрита: чому це сталось
15 квітня 2026, 22:20
Внаслідок удару РФ по Одесі загинув чоловік, 6 людей постраждали
15 квітня 2026, 22:13
Чи будуть відключення світла 16 квітня: в Укренерго попередили
15 квітня 2026, 21:55
Співзасновник monobank подарував новий пікап переселенцеві з Донеччини, який втікав від війни на старих "Жигулях"
15 квітня 2026, 20:32